10 tipov, ktoré vám zaručene zlepšia náladu

Keď sa dobre cítime, lepšie aj vyzeráme. Náladu ovplyvňuje mnoho faktorov, práca, počasie, vzťahy, ročné obdobie, ale napríklad aj obyčajná skorá ranná hodina. Zlá nálada pôsobí nielen na našu psychiku, ale jej zlý stav nás ovplyvňuje aj po fyzickej stránke. Každý má však nejaké triky, ktorými si náladu aspoň sčasti zlepší. My vám predstavíme pár tipov, ktoré zaručene pomôžu.

10 tipov, ktoré vám zaručene zlepšia náladu

Spánok je základ

Zdravý spánok by mal mať osem hodín, nie viac ani menej. Vhodne zvolený matrac, vankúš, zobudenie sa spolu so slnkom a výdatné raňajky, to je ten správny štart do pozitívne naladeného dňa.

Pohybom k úsmevu

Pravidelný pohyb neprospeje len nášmu fyzickému zdraviu, ale aj tomu psychickému. Nemusíte hneď začať chodiť do posilňovne, stačí keď si na chvíľku zabeháte, zatancujete, alebo sa len poprechádzate. Pravidelný pohyb, minimálne po dobu 30 minút, zlepšuje príznaky depresie až o 50%. Trochu potu ešte nikomu neublížilo.

Pravidelný pohyb neprospeje len nášmu fyzickému zdraviu, ale aj tomu psychickému.

Objímte svojho miláčika

Nemusí to byť len váš partner, teraz myslíme skôr toho štvornohého chlpáča. Už niekoľkominútové hladkanie u nás vyvoláva uvoľňovanie hormónov šťastia. Navyše príjemné s užitočným spojíte vtedy, ak s ním zájdete aj na prechádzku. Pohyb je zdravý, vy sa prevetráte a utriedite si myšlienky v hlave.

Niekoľkominútové hladkanie domáceho miláčika u nás vyvoláva uvoľňovanie hormónov šťastia.

Farbičky, farbičky

Tmavé farby vyvolávajú pochmúrne pocity. Farebnosť sveta okolo nás ovplyvňuje našu náladu. Zvolením tých správnych farieb, dokážeme navodiť vnútornú rovnováhu. Upokojujúco na nás pôsobí zelená, zmierňuje vyčerpanosť a migrény. Modrá je zas farbou pokoja a odpočinku a priaznivo pôsobí na našu koncentráciu.

Vyspievajte sa k radosti

Je úplne jedno, ak spievate falošne. Spev v nás vyvoláva pocit šťastia, a preto ním nešetrite. Stačí ak si trochu zanôtite v sprche či v aute cestou do práce.

Spev v nás vyvoláva pocit šťastia, a preto ním nešetrite.

Vyrozprávajte, čo vás trápi

Neduste v sebe svoje pocity, ale podeľte sa o ne so svojimi najbližšími. Uľaví sa vám. Emocionálna podpora a povzbudenie je zaručený liek proti zlej nálade. Nie všetko musí byť také čierne, ako sa na prvý pohľad zdá.

Pozitívna zmena

Zbavte sa starých, nepotrebných vecí, vymaľujte si nanovo byt veselšími farbami, premiestnite nábytok, upracte si. Urobte si z vášho domova miesto, kde sa budete cítiť príjemne.

Vymaľujte si nanovo byt veselšími farbami, premiestnite nábytok, upracte si, kúpte si nové doplnky či zaobstarajte viac kvetov.

Hudba lieči

Príjemná hudba prebúdza v tele endorfíny. Ak máte zlú náladu, alebo vám je smutno, nepúšťajte si srdcervúce slaďáky. Skôr siahnite po relaxačnej hudbe, ktorá vás uvoľní a pomôže vám prísť na iné myšlienky.

Usmejte sa na svet

Aj silený úsmev má svoj účinok. Každým úsmevom zaktivizujete v mozgu centrá šťastia a vy sa za krátko cítite lepšie.

Cez žalúdok nejde len láska

Súvis s ním má aj vaše šťastie. Špenát, banány, čokoláda, vlašské orechy, losos a veľa vody zaručene pozitívne zapôsobia na vašu náladu.

Tagy