Ako dobre vyzerať a cítiť sa aj po päťdesiatke

Mám 50-siat … No a čo! Tak to prišlo. Päťdesiatka na krku. Posledných 30 rokov ste pravdepodobne behali z jednej zmeny do druhej, plnili chladničku a dozerali na zdravý vývoj vašich detí. Popri tom ste si utrhli pre seba hodinku vo vani, alebo sa snažili tvátiť, že po dovolenke ste úžasne oddýchnuté.

Ako dobre vyzerať a cítiť sa aj po päťdesiatke

Prvá vráska, ktorá vás desila v dvatsiatke na čele sa už pravdepodobne zaradila medzi tie ostatné. Pozeráte na seba nahé v zrkadle a zrazu neviete, či sa máte smiať, alebo sa rozplakať. Je to tak, ako to je. Netrápte sa!

Ako dobre vyzerať a cítiť sa aj po päťdesiatke

1. Celkové vyžarovanie

Uvedomte si, že vaše okolie vás vníma ako celok. Postavte sa pred zrkadlo tak, aby ste sa videla celá. Prižmúrte oči. Čo vidíte? To, čo vidia ostatní, keď vás zahliadnu na ulici. Nevšimnú si, či máte značkovú sukňu, či vrásku na čele. Vnímajú váš celkový tvar, upravenosť, úsmev či zúfalstvo čo vyžaruje z vašej tváre.

2. Vlasy

Tisíc krát opakovaná pravda, že vlasy sú korunou krásy. A vo vašom veku to platí dvojnásobne. Nevadí, že ich máte šedivé. To skôr považujem za oslobodenie a odvahu ukázať svoju pravú tvár. Majte ich vždy umyté, upravené, zdravé a v najlepšej kondíci aká je možná.

3. Zuby

Áno… Keď ste vyrastali boli na školách zubní lekári a všetci sme tam chodili ako na kolotoči a vrtalo sa a trhalo sa… Dnes si užívame dôsledky. Ak vám chýba päťka v ľavo hore a myslíte si, že keď sa smejete nie je to vidieť… mýlite sa.

4. Make up

Hrubou vrstvou makeupu nevyhladíte tvár, nie je to špárovacia hmota. Ani výrazný rúž a pol kilo maskary vám nevrátia mladosť. Jemné zvýraznenie vašich pekných línií, očí a jemný rúž sa postarajú o váš príjemný vzhľad.

5. Kondička

Jednoznačne nemusíte tráviť v posilovni hodinu tri krát do týždňa, ak to nie je vaša záľuba. Určite sa však pokúste nájsť si pre seba aspoň pol hodinu denne. Joga je to zázračné slovo, ktoré vám zabespečí okrem iných benefitov pružnosť a pevnosť tela. V prípade, že dokážete presvedčiť samu seba, že ráno je ten správny čas na to, aby ste sa poriadne ponaťahovali, budete odmenené cez deň, keď sa budete zohýnať pre spadnutú ceruzku.

6. Oblečenie

V tomto veku ste sa dopracovali k určitým rozmerom tela. Ak sa cítite vo svojej koži dobre, netreba nič meniť. Treba len prispôsobiť odev vašej mentalite. Čo to znamená? Noste proste to v čom sa cítite dobre. Nebojte sa experimentovať. Uvoľnite sa a doprajte si to, po čom dávno túžite a nemali ste do teraz na to odvahu. Zabudnite však na obtiahnuté tričká do pásu a minisukne, aj keď máte pekné nohy. V zásade platí : Zakryte to, čo si myslíte, že nemusí nikto vidieť.Som žena. Matka dvoch, už dávno dospelých detí, manželka, dcéra, babka, priateľka. Vyše 50 rokov sa snažím robiť život okolo seba krásny. Cez svoju tvorbu ovplyvňujem životy mnohých ľudí. Teším sa, keď vďaka tomu vidím úsmevy na ich tvárach a cítim radosť v ich srdciach. 

Tagy