Tipy o starostlivosť hnedých vlasov

Karamel, nugát alebo čokoláda – to je len malý výber odtieňov hnedej farby. Hnedé vlasy majú mimoriadne krásny zamatový lesk, pretože veľmi dobre odrážajú svetlo a majú široké spektrum pigmentov. To samozrejme platí len pre zdravé vlasy. Prinášame tipy pre zdravú starostlivosť vlasov brunetiek.

Tipy o starostlivosť hnedých vlasov

1. Šampón na prehĺbenie farby

Mnohé značky ponúkajú šampóny a kondicionéry, ktoré zvyšujú intenzitu farby. Každé umytie vlasov vytvára jasnejší efekt hnedej farby. Funguje to pre farbené, ale aj prirodzene hnedé vlasy.

2. Oplachnite si vlasy kávou alebo čajom

Brunetky môžu podporiť farbu svojich vlasov aj prostredníctvom prírody. Stačí šálka čerstvej (mierne ochladenej) kávy, ktorú nalejete na mokré vlasy a zabalíte ich do uteráka. Nechajte pôsobiť 20-30 minút a potom opláchnite. Ak nemáte rady zápach kávy, použite šálku čierneho čaju ako kondicionér pre lesk.

3. Ochrana pred slnkom je nevyhnutná

Brunety sú v porovnaní s blondínkami rýchlejšie hnedé, a sú menej citlivejšie na slnko. Napriek tomu by ste v lete nikdy nemali zabudnúť na opaľovací krém. Slnko môže poškodiť žiarivú hnedú farbu – vlasy potom vyzerajú nudné, mierne oranžové alebo farbené vlasy dokonca dostanú zelenú farbu.

4.Starostlivosť pred teplom je dôležitá

Ochrana pred fénom, žehličkou na vlasy je nevyhnutná pre všetky typy vlasov. To, že teplo robí vlasy nudné a krehké – môžu vidieť hlavne brunetky. Preto je opatrnosť pri tepelnej úprave vlasov absolútnou nevyhnutnosťou.

Zdroj: https://www.freundin.de/frisuren-pflegetipps-braune-haare

Tagy