Farba, ktorá sa v horúčavách nosí

Teploty presahujú tridsiatky a vy sa pýtate, čo si na seba obliecť? Pri takomto počasí je prirodzene najvhodnejšie voliť niečo vzdušné a ľahké. Ale po akej farbe siahnuť? A ako veľmi klame mýtus o tmavých farbách?

Farba, ktorá sa v horúčavách nosí

Biele alebo čierne tričko? Po ktorom siahnete v lete vy? Experti radia siahnuť práve po tmavom kúsku. Tmavé alebo čierne oblečenie chráni vašu pokožku pred slnečným lúčmi, teda pre nebezpečným UV žiarením. Tmavé farby zachytia žiarenie a odrazia len infračervenú časť, čím pokožku chránia. Teplo, ktoré produkuje telo, je prostredníctvom tmavého oblečenia jednoduchšie odvedené. Na druhej strane tmavé oblečenie tak ako rýchlo teplo odvádza, rovnako rýchlo ho aj prijíma.

svetlé oblečenie

Svetlé látky naopak odrážajú teplo späť do vnútra, čo vaše telo dodatočne zohrieva. Okrem toho sa teplo cez oblečenie ľahšie prepustí a telo sa rýchlejšie ohreje. 

Nezáleží teda úplne na farbe oblečenia. Voľte predovšetkým voľné kúsky. Tie podporia cirkuláciu vzduchu. Čím užšie oblečenie je, tým viac tepla sa pod ním hromadí a pot, ktorý telo ochladzuje nemôže byť ľahko vylučovaný. S ohľadom na zdravie však siahnite po dlhších kúskoch, aby ste chránili čo najväčšiu časť pokožky.

Zdroj: https://www.freundin.de/mode-kleindung-hitze-welche-farbe

Tagy