Chudnutie podľa charakteru

Stále začínate s novými diétami, no ani jednu sa vám nepodarí držať dokonca? Dôvodom môže byť metóda chudnutia, ktorá nie je pre vás tá správna. Každý potrebuje individuálny postup, aby si čo najdlhšie udržal vysnívanú postavu. Niekto chce zdravú stravu, a váha je druhoradá, iní očakávajú úspechy v priebehu jedného týždňa. Preto sme vypátrali tú najlepšiu diétu pre mnohých z vás.

Chudnutie podľa charakteru

1. Motivovaní

Niektorí majú správny pocit, že sa prostredníctvom prísneho dodržiavania stravy udržia fit, ak budú dbať na to čo jedia. Tento spôsob motivácie je dobre ,,investovateľný“, ale vyžaduje si veľkú vytrvalosť.

2. Netrpezliví

Diéty nie sú pre netrpezlivých ľudí, pretože trvá, kým na svojom tele spozorujete prvé úspechy. Ak čakanie nepatrí medzi vaše záľuby, mali by ste sa zamerať na diéty, ktoré sú časovo obmedzené. Odporúča sa však opatrnosť, pretože zmeny v stravovaní sú často veľmi drastické a niekedy môžu byť pre zdravie veľmi nebezpečné. Nemali by sa vykonávať často, a mali by sa hlavne prekonzultovať s lekárom.

3. Zdravo založení

Je pre vás strava veľmi dôležitá, a mala by byť čo najzdravšia? Potom diéta nie je nič pre vás, pretože pridáva do vášho života zbytočný stres. Pre vás je vhodné, aby ste sa naďalej zdravo stravovali, no neprejedali. Vyhýbajte sa cukru a doprajte si čo najmenej sacharidov, tak si udržíte svoje telo snov.

4. Pohoďáci

Na diétach alebo vašej váhe vám vôbec nezáleží. Nechcete priveľmi priberať, no malé občerstvenie alebo maškrty nemôžu chýbať. Preto nepotrebujete diéty, ale vyváženú stravu. Ak si ale v jeden deň dáte kúsok torty, na ten ďalší si doprajte zdravé nízkotučné raňajky. Tak si svoju váhu udržíte a nebudete mať pocit, že ste si nedopriali.

Zdroj: https://www.elle.de/abnehmen-charakter

Tagy