Najikonickejšie krátke účesy všetkých čias

Účes. Jedna z najväčších dilem všetkých žien. V momente, keď kaderník chytí nožnice do rúk, nič nám nepripadá definitívnejšie, ako nový strih vlasov.

Najikonickejšie krátke účesy všetkých čias

Vraví sa, že vlasy vždy dorastú. To je síce pravda. Raz áno. Ale čo dovtedy?  Našťastie presne teraz je tu tá doba, kedy je prijateľné hocičo. Na tele či na hlave. A jediné, čo k tomu treba je len odvaha a odhodlanie.

Každá z nás si neraz predstavovala za bdela či v snoch, aké by bolo nesmierne pohodlné, mať krátke vlasy. To hop-šup umývanie, sušenie, to jednoduché rozčesávanie a starostlivosť...

Ale tu zas prichádza to ALE. Čo ak tento účes nie je pre mňa a budem čakať roky, kým zas bude všetko tak, ako má a ja budem pohadzovať svojou dlhou hrivou? No ak sa predsa len pohrávate s príchodom slnečných lúčov s myšlienkou razantného strihu, nechajte sa inšpirovať slávnymi ženami, ktoré v sebe tú odvahu našli.

Ikonický účes PIXIE, ktorý má svoje stále miesto medzi najkrajšími účesmi, tu je s nami už od 50-tych rokov minulého storočia. A tomu sa už hovorí rokmi overená kvalita.

AUDREY HEPBURN

Ikona v pravom slova zmysle. S vlnitým účesom pixie zažiarila vo filme Prázdniny v Ríme.

Audrey Hepburn a jej krátky pixie účes.

EDIE SEDGWICK

Známa múza Andyho Warhola sa účesom pixie preslávila v 60-tych rokoch minulého storočia. Warholka si zvolila platinovú blond a korienky ponechala tmavé. A veru, že jej to pristalo.

Edie Sedgwick a jej krátke vlasy s platinovou blond.

MADONNA

Ani najznámejšia ikona popovej hudby nenechala pixie strih bez povšimnutia. Peroxidová blond a strapatý účes jej dodali pravý rebelský šmrnc.

Aj Madonna vyskúšala pixie účes, ktorému dodala rebelský šmrnc.

DEMI MOORE

Kto by zabudol na krásnu Demi v kultovom filme Duch? A nie len príbeh, ale aj jej účes spravil tento film nezabudnuteľným.

Demi Moore a jej kultový účes vo filme Duch.

RIHANNA

Raz dlhé, raz krátke, raz tmavé, raz ohnivo červené. Rihanna je vlasový chameleón, no krátky zostrih patrí rozhodne k tým naj, aké sme na nej kedy videli.

Rihanna môže mať vlasy akejkoľvek dĺžky a vždy bude považovaná za módnu ikonu.

EMMA WATSON

Keď sa Emma ostrihala, všetkých nás to na začiatku šokovalo, nakoľko sme ju mali zafixovanú ako Hermionu s neposlušnými vlasmi. No po tejto premene vyzerala neuveriteľne nežne a sofistikovane. A všetky sme zrazu chceli mať účes ako Emma.

Emme Watson krátky účes nesmierne pristal.

SCARLETT JOHANSSON

Jedna z najsexy žien sveta sa nebála ostrihať si svoje krásne blond vlasy a my musíme uznať, že na sexepíle jej to ani kúsok neubralo. Práve naopak, krásne jej vynikli oči.

Scarlett Johansson a jej sexi krátky zostrih.

Zdroj: https://www.redbookmag.com

Zdroj foto: www.gettyimages.com

Tagy