Nechudnete napriek pravidelnému športu?

Trénujete pravidelne, ale váha ukazuje stále to isté číslo? Môže za to mnoho dôvodov, jedným z nich je napríklad monotónnosť. Máme pre vás pár tipov, ktoré vám pomôžu schudnúť.

Nechudnete napriek pravidelnému športu?

Zahriatie

Pred tréningom je dôležitá príprava tela na optimálne spaľovanie. Začnite s naťahovaním, ktoré rozprúdi tekutinu v kĺboch. Tým zlepšíte pohybovú činnosť a šport tak bude jednoduchší, no predovšetkým bezpečnejší.

Interval tréningu

Krátke a intenzívne tréningy sú pri chudnutí obzvlášť účinné. Intervalový tréning je praktické zjednotiť s akýmkoľvek športom. Ak vo fitness centre radi chodíte na bežiaci pás, venujte 30 sekúnd šprintu - presne ako počas behania v prírode.

Beh

Multifunkčné cvičenia

Nevoľte si tréningy zamerané na jednu časť tela. Sústreďte sa na cviky, ktorými zapojíte čo najviac rôznych svalových skupín. Napríklad drepy trénujú nohy, zadok a chrbát.

Zvýšte náročnosť

Pokúste sa zvýšiť náročnosť svojho tréningu o päť až desať percent v priebehu jedného týždňa. Budete tak spaľovať viac kalórií.Jednoducho zintenzívnite intervaly alebo záťaž a predlžte čas tréningu. Samozrejme tak, aby ste sa nepresiľovali.

Zdroj: https://www.freundin.de/fitness-trotz-sport-nicht-abnehmen

Tagy