Bezbolestná depilácia voskom

Depilácia voskom je v porovnaní s holením jednoznačne účinnejšou metódou odstraňovania chĺpkov. Zaručuje trvácnejší efekt. Odstraňovanie chĺpkov voskom však nie je najpríjemnejšia záležitosť. Prinášame vám pár trikov, ako túto účinnú metódu aplikovať takmer bezbolestne.

Bezbolestná depilácia voskom

Nie počas menštruácie  

Výskumy dokazujú, že ženy počas svojich dní reagujú na bolesť či podráždenie citlivejšie. Toto obdobie je spájané aj so zvýšeným množstvom estrogénu, ktorý zintenzívňuje zmyslové vnímanie. Práve preto si voľte čas voskovania na pomenštruačné obdobie.

Depilácia cukrom

Pri tomto druhu depilácie sa namiesto vosku používa tzv. cukrová pasta, ktorá vám zabezpečí príjemnejšie chvíle strávené v kúpeľni. V porovnaní s voskom je cukor (v tekutom stave) pri odstraňovaní chĺpkov šetrnejší k pokožke. Navštívte rôzne profesionálne štúdia, ktoré ponúkajú moderné metódy depilácie a nechajte si poradiť.

Príprava pokožky pred depiláciou

Príprava pokožky

Vždy a všade platí, že príprava je nesmierne dôležitá. Použitie peelingu v sprche zabezpečí odstránenie odumretých častí kože. Následné použitie krému pokožku a predpripravené nežiadúce chĺpky zjemní. Takúto procedúru aplikujte maximálne 24 hodín pred samotným voskovaním. Vaša pokožka si zaslúži aj oddych.

Hudba

Ak nastal ten správny čas pustiť sa do boja s voskom, nezabudnite si so sebou zobrať slúchadlá. Štúdie dokazujú, že počúvanie obľúbenej hudby znižuje intenzitu vnímania bolesti.

Káva

Káva

V skutočnosti má káva vplyv na intenzitu vnímania bolesti. Výskum ukázal, že s konzumáciou kofeínu klesá miera tolerancie bolesti. Netýka sa to len voskovania, ale rôznych bolestí, ktoré môžu spôsobiť napríklad horúčavy. Doprajte si malú kávičkovú pauzu pred voskovaním a posúďte samé, ako kofeín ovplyvňuje práve vás.

Zdroj

http://www.freundin.de/beauty-waxing-weniger-schmerzen

Tagy