Tipy na nezabudnuteľné dovolenky

Radi spoznávate nové miesta, či túžite na chvíľu odísť z rušnej reality? Máme pre vás pár tipov, kde môžete stráviť letné či zimné mesiace.

Tipy na nezabudnuteľné dovolenky

Okúzľujúca Malta

Maličká, no čarovná. Takto by som opísala tento ostrov, po týždni strávenom na ňom. Let z Bratislavy trvá len niečo cez 2 hodiny, žije tam okolo 400 tisíc ľudí, menou je euro a ľahko sa dohovoríte anglicky, no k úradnému jazyku patrí aj maltština. Toto je Malta, ostrov nachádzajúci sa blízko Sicílie. Ročne túto turistickú destináciu navštívi takmer 1,6 milióna turistov. Pláže sú rôznorodé, od skalnatých pobreží cez modré lagúny až po jemné so zlatým či červeným pieskom. Veľmi obľúbenými atrakciami je windsurfing, kiting, vodné lyže či potápanie, ktoré patrí medzi najkrajšie v Európe.


Hlavné mesto Valletta je väčšinou preplnené turistami, ktorí obdivujú historické uličky.


Ostrov Gozo, prezývaný aj „Ostrov zázrakov“, ktorý v katalánskom preklade znamená radosť či šťastie, je od Malty vzdialený len 5km a má rozlohu 67km². Ak hľadáte miesto, kde prevládala pokoj a ticho, toto je to pravé orechové.

Rušný Londýn

Lákajú vás miesta plné ruchu a života?! Hlavné mesto Spojeného kráľovstva je skvelým tipom na pár dňový výlet. Červené double-deckre, populárne telefónne búdky, ľudia rôznych národností, ruch, moderná architektúra spojená s históriou. Toto je Londýn - mesto plné života.
Pri návšteve toho mesta, by ste určite nemali zabudnúť na historický Big Ben s Westmisterským palácom, Tower Bridge, London Eye, z ktorej má návštevník 
dych-vyrážajúci výhľad na celé mesto, rušnú nákupnú ulicu Oxford Street, Trafalgar Square, Piccadilly Circus či jeden z najväčších parkov v centre mesta Hyde Park. Taktiež si na svoje prídu aj milovníci múzeí a galérií. Medzi tie najpopulárnejšie patrí Národná galéria, Prírodopisné múzeum, Churchill War Rooms, V&A múzeum či štúdio Harryho Pottera.

Big Ben

výhľad z London Eye

Tower Bridge

Oxford Street

Piccadilly Circus

Trafalgar Square

London Eye

Tagy