5 maličkostí, ktoré vás rýchlo nabijú energiou

Na každého príde počas dňa únava. Či už je ranná alebo poobedná, prinášame vám 5 trikov ako sa s ňou popasovať.

5 maličkostí, ktoré vás rýchlo nabijú energiou

  1. sprcha

Prvá únava prichádza väčšinou v ranných hodinách krátko po tom, čo vstanete. Ak nie ste zvyknutí na rannú sprchu, tak je po probléme. Je totiž výborným života budičom. Tí, ktorí sú na ňu “zvyknutí“, by mali siahnuť po kávovom peelingu. Ten prebúdza všetky zmysly a vy tak nielen pôsobíte sviežo, ale sa tak aj cítite.

rastliny

  1. rastliny

Skrášlite si svoje pracovisko živými rastlinami. Rastliny čistia vzduch a filtrujú toxíny, ktoré môžu spôsobiť bolesť hlavy, únavu či alergiu. Takže ak trávite pri pracovnom stole väčšinu času, zelené izbové rastliny vám určite pomôžu zmierniť únavu.

  1. citróny

Éterický citrónový olej sa odteraz stane vašim spoločníkom doma, v práci i na cestách. Ak sa cítite unavení, nakvapkajte si pár kvapiek za uši. Citróny majú stimulujúcu vôňu a priam osviežia aj vašu náladu.

holiday

  1. dovolenka

Počas obeda klesá vaša energia a vy sa cítite unavení. Počas pauzy osviežte svoju myseľ hľadaním vašej budúcej dovolenky. Viete kam by ste sa vydali a čo by ste tam objavili? Potom čo nájdete odpovede na tieto otázky, budete určite namotivovaní.

  1. joga

Pes je známou joga pozíciou, ktorá podporuje cirkuláciu krvi práve v oblasti hlavy, čím vás okamžite dobíja energiou. Podľa štúdie môžete dokonca pomocou tohto cviku odbúrať strach a depresiu. 

Zdroj: https://www.freundin.de/lifestyle-5-dinge-sofort-mehr-energie-alltag

Tagy