10 najslávnejších lesbičiek

Zistiť, ktoré slávne ženy showbiznisu sa otvorene priznávajú k rovnakej orientácii je o poznanie ťažšie ako u mužov. Napriek tomu, pár sme ich našli, aj keď možno v konečnom dôsledku nie sú až tak vyhranené lesbičky, ako skôr bisexuálky. Na mnohé by ste to možno ani nepovedali.

10 najslávnejších lesbičiek

1. Ellen DeGeneres
Americká komička a herečka, ktorá sa preslávila vďaka svojej vlastnej televíznej show The Ellen Show. Táto držiteľka mnohých cien Emmy sa v roku 1997 v talk-show Oprah Winfreyovej oficiálne priznala k svojej lesbickej orientácii a stala sa tiež významnou predstaviteľkou v gay hnutí a boji proti AIDS.

Embed from Getty Images

2. Portia de Rossi
Túto krásku preslávila najmä úloha právničky v seriáli Ally McBeal. O svojej sexuálnej orientácii otvorene prehovorila až v roku 2005, po tom ako sa začala stretávať s Ellen DeGeneres. Táto dvojica tvorí od roku 2008  ťastný manželský pár, no deti zatiaľ mať nechcú.

Embed from Getty Images

3. Jodie Foster
Kto by nepoznal držiteľku dvoch Oscarov za najlepší herecký výkon v hlavnej roli vo filmoch Znásilnenie a Mlčanie jahniat. Jodie Foster si vždy svoje súkromie strážila a svoj milostný život nekomentovala. Jodie má dvoch synov, ktorých otcovia nie sú známi. Vychovávala ich s partnerkou Cydney Bernard, s ktorou už síce pár netvoria, no o deti sa starajú obe.

Embed from Getty Images

4. Jane Lynch
Americká komička, herečka a speváčka. Vidieť ste ju mohli napríklad v komédiách 40 rokov panic či Alvin a Chipmankovia alebo v seriáloch Glee a Dva a pol chlapa. K svojej orientácii sa priznáva otvorene, bodaj by aj nie, keď v roku 2010 zosobášila s klinickou psychologičkou Larou Embry. V roku 2014 však oznámili rozvod.

Embed from Getty Images

5. Sara Gilbert
Americká herečka, ktorú poznáte ako večne sarkastickú Darlene Conner zo seriálu Roseanne alebo ako Leslie Winkle zo seriálu Teória veľkého tresku. Spolu s jej bývalou partnerkou Allison Adler vychováva dve deti, syna a dcéru. Dnes je Sara vydatá za hudobníčku Lindu Perry.

Embed from Getty Images

6. Marlene Dietrich
Slávna nemecká herečka a speváčka bola na ten čas veľmi kontroverznou postavou. Netajila svoje mimomanželské vzťahy, ako s mužmi, tak aj so ženami. Šokovala taktiež nosením
pánskeho štýlu oblečenia alebo scénami, v ktorých sa bozkávala so ženami. Milostné aféry mala napríklad s Frankom Sinatrom, Johnom Kennedym či Edith Piaf.

Embed from Getty Images

7. Fiona Shaw
Svetovo známa sa stala jej komerčnou úlohou v Harry Potterovi stvárnením nepríjemnej tety Petunie. O jej sexuálnej orientácii sa síce verejne moc nevyjadruje, ale všetci o nej vedia.

Embed from Getty Images

8. Cynthia Nixon
Známa je predovšetkým kvôli role Mirandy v seriáli Sex v meste. Manželstvo uzavrela v roku 2012 s aktivistkou Christine Marinonni, ktorá jej porodila syna. Sama seba označuje ako bisexuálku.

Embed from Getty Images

9. Michelle Rodriguez
Známa najmä z filmu Rýchlo a zbesilo či seriálu Nezvestní. Síce popiera, že by bola lesbička, priznáva sa nanajvýš k bisexualite, lebo rada experimentuje so ženami. Určite si spomínate na 
fotky jej vášnivého bozku s modelkou značky Victoria´s Secret Carou Delevingne, ktorá sa dokonca vyjadrila, že Michelle ľúbi.

Embed from Getty Images

10. Amber Heard
Sa preslávila najmä svojim dvojročným vzťahom s Johnnym Deppom, s ktorým sa zoznámila pri natáčaní filmu The Rum Diary.  Pred vzťahom s ním však bola považovaná za najsexi lesbičku, kvôli jej nezatajovaným románikom so ženami.

Embed from Getty Images

Tagy