5 ranných rutín, ktoré vás robia produktívnejšími

Už ráno môžete urobiť pár drobností, ktoré zlepšia celý váš deň. Nebudete tak len produktívnejší, ale aj šťastnejší. Prinášame vám 5 rutín, ktoré vám zabezpečia perfektný deň.

5 ranných rutín, ktoré vás robia produktívnejšími

1. Spravte si posteľ

Môže to znieť komicky, ale je to prospešné. Prečo? Pretože už ráno pred odchodom z izby máte pocit, že ste niečo spravili. Rovnako by malo vyzerať každé ráno. Večer, keď prídete domov vidíte to, čo ste vytvorili už ráno.

2. Ruky preč od smartfónu

Sociálny psychológ Dr. Ron Friedmann zdôrazňuje, že kontrolovanie správ a e-mailov počas prvých chvíľ nového dňa je len zvykom. Reagujete tak len na akési vonkajšie podnety namiesto toho, aby ste boli aktívni. Z tohto dôvodu psychológ odporúča, prvých desať minút venovať skôr sebe ako sociálnemu životu. Neznamená to, že počas tejto doby nemáte robiť nič. Najdôležitejšie je spraviť niečo pre seba - dať uvariť vodu na čaj, namaľovať sa…

3. Prírodné svetlo

Dr. Mariana Figueiro tvrdí, že 30 minút slnečného svetla každé ráno dodáva dňu správny rytmus. Nebudete tak zaspatí, ale nabudení. Vychutnajte si raňajky alebo rannú kávu pri okne, či priamo na terase, veď teplé rána sú na to ako stvorené.

4. Natiahnite sa

Štúdie ukazujú, že ranné ponaťahovanie sa pozitívne odzrkadľuje na tele i mysli. Podporíte krvný obeh, a svaly budú lepšie prekrvené a pružné. Sami tak budete pozornejší. Nemali by ste podceňovať ani psychologický efekt, pretože po dobrom natiahnutí ste do dňa lepšie pripravení.

5. Upracte si svoje pracovné miesto

Poriadok na pracovnom stole môže mať vplyv na zvyšok vášho dňa. Neuprataný stôl vo vás vyvoláva pocit preťaženosti. Je vhodné upratať si stôl vždy večer, aby ste pracovný deň začali plný energie a odhodlanosti.

Zdroj: //www.freundin.de/lifestyle-produktivitaet-5-morgen-routinen-die-uns-produktiver-machen-305461.html

Tagy