Domáci peeling z ovocných kyselín

Na pulte v drogérii či kozmetickom salóne nájdete rozmanité druhy ovocných peelingov. Ceny takýchto výrobkoch sú pomerne vysoké. Ak chcete ušetriť tak, aby ste to nepocítili na vlastnej koži, vyrobte si svoj vlastný, účinný, domáci peeling. Čo na to potrebujete a na čo by ste pri výrobe takého peelingu nemali zabudnúť?

Domáci peeling z ovocných kyselín

Príprava a použitie domáceho peelingu nie sú obzvlášť nebezpečnými. Škodlivá môže byť aplikácia s nedodržanou dobou pôsobenia peelingu, tak ako aj uskladňovanie na dobu dlhšiu ako by bolo vhodné.

Citróny a cukor ako prísady

Ovocné kyseliny, sa neukrývajú len v citrónovej kôre, ale dokonca v mlieku či cukrovej trstine. Pri príprave peelingu z tohto zázraku sa používa zmes práve rôznych typov tejto kyseliny. V závislosti od pomeru miešania rôznych prísad sa líši aj kyslosť peelingu. Ak si zvolíte len jednoduchý variant peelingu, postačí vám citrónová šťava, cukor alebo soľ a kúsok bavlnenej látky. Bavlnenú látku namočte do šťavy, posypte ju cukrom alebo soľou a krúživými pohybmi pleť ošetrite. 

Peeling nesmie pokožku páliť

Ak neodhadnete pomer ovocných kyselín, ktorý by vašej pleti vyhovoval, pocítite mierne pálenie pokožky. V takomto prípade okamžite prerušte aplikáciu a pokožku ukľudnite. Opäť nemusíte siahnuť po drahých krémoch, postačí a jednoznačne pomôže tvaroh. Následne si umyte tvár vlažnou vodou, to platí aj v prípade, ak bude aplikácia bezproblémová. Pre udržanie sviežej a zdravej pokožky je vhodné nakoniec naniesť vrstvu neparfumovaného krému.

Zdroj: https://www.freundin.de/beauty-pflege-fruchtsaeurepeeling-fruchtsaeurepeeling-selber-machen-so-geht-s-210390.html

Tagy