Šesť typov penisov

Môže byť penis príliš malý alebo príliš veľký? Určite ste o tom už premýšľali. Aby ste našli odpoveď, musíte mať správnu predstavu o normálnej veľkosti. Aký má byť normálny penis? Existuje veľa druhov, preto nenájdete žiaden "štandardný penis". Mali by ste ale vedieť, s akými sa môžete stretnúť a ktoré sú najlepšie.

Šesť typov penisov

Mäkký alebo tvrdý: veľkosť sa môže meniť

Je rozdiel medzi mäsitým a prekrveným penisom. Prekrvený penis vyzerá na prvý pohľad pomerne malý a mäkký. Rast erektívneho telesa pri vzrušení, dopomôže k plnej veľkosti. Priemer stoporeného mäkkého penisu je dvojnásobne väčší, ako pri stoporenom mäsovitom penise. Ten sa žiaľ sotva v tomto stave zväčší. Tieto dve varianty sa považujú za hlavnú charakteristickú vlastnosť mužských genitálií.

Nadpriemerne veľký alebo nadpriemerne malý

Určite ste už počuli o ospevovaných 20 cm. Odkiaľ pochádza táto miera je neznáme. David Veale z King's College v Londýne pri svojej štúdii zistil, že priemer je presne 13,12 cm. Väčší alebo menší je od spomínaného priemeru úplne normálny. V konečnom dôsledku je veľkosť bezvýznamná, pretože každý partner to cíti inak. Existujú však penisy, ktoré spadajú mimo normu. Hovoríme o penisoch, ktoré sú pri stoporenom, ako aj pri uvoľnenom stave 2,5 cm pod priemerom - nazývaný ako mikropenis. Takéto penisy sú však veľmi zriedkavé. Existujú však aj opačné extrémy.

Kozmetické operácie: obrezaný alebo neobrezaný

Existuje ďalší spôsob ako rozlíšiť typy penisov. Obrezaný alebo neobrezaný. Nejde však o „genetické obdarenie“ ako pri iných typoch. Pri takýchto penisoch je nevyhnutný operačný zákrok. Prečo je ale penis obrezaný alebo neobrezaný? Dôvodom je zväčša takzvané zúženie predkožky. V tomto prípade sa predkožka nedá posunúť späť. Ide o odstránenie kožného laloku. Podľa štúdie WHO sa desať percent mužskej populácie v Nemecku, a tridsať percent celosvetovej mužskej populácie nechá obrezať. Pozitívnym faktorom je zníženie infekcie močových ciest a 60% nižšie riziko infekcie HIV. V prieskume žien, ktoré získali skúsenosť s obrezanými aj neobrezanými partnermi, uprednostňujú väčšinou sex s neobrezanými mužmi.

Zdroj: https://www.freundin.de/6-unterschiedliche-penisarten-gibt-es

Tagy