10 krokov k perfektnému brušku

Kto z nás netúži mať bruško, ktoré by s hrdosťou predviedol každé leto v plavkách, ale aj v iné ročné obdobia pod upnutým oblečením? Dodržiavaním týchto rád sa k nemu bezbolestne dopracujete aj vy.

10 krokov k perfektnému brušku

1. Prejedzte sa ku svalom

Vo vašej kuchyni by určite nemali chýbať pokrmy ako tvaroh, špenát a jablká. Jablká obsahujú veľké množstvo vlákniny, tvaroh vám zas zabezpečí potrebný príjem čistých bielkovín. Špenát je bohatý na vlákniny aj bielkoviny, no najlepšie by bolo, keby ho servírujete čerstvý a nie mrazený. Aspoň raz do týždňa si ho vychutnajte v surovej alebo varenej podobe.

2. Nezabúdajte na kokosový olej

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny, ktoré napomáhajú pri chudnutí a sú ľahko stráviteľné. Zvyšuje metabolizmus a urýchľuje spaľovanie energie. Stačia jedna až dve lyžičky ráno a je len na vás, pričom je len na vás, do čoho si ich podľa chuti pridáte.

Kokosový olej

3. Vaječné bielky sú zdravšie

Niekedy nie je na škodu, keď si vašu obľúbenú omeletu spravíte len z bielkov. Obsahujú totiž menej cholesterolu a dodajú vám potrebné bielkoviny. Telo ich dokáže rýchlejšie stráviť a vašim svalom dodajú kyselinu listovú.

4. Šetrite soľou

Soľ v tele zbytočne zadržuje vodu a priveľmi slané jedlá vo vás vyvolajú pocit smädu. Vy budete stále smädní a telo si začne vodu v sebe ukladať. Zadržiavaná voda je častým problémom pri pocite nafúknutosti, takže odporúčame soliť čo najmenej alebo vôbec.

5. Narovnajte sa!

Dôležité pre brušné svalstvo je aj správne držanie tela. Či už pri sedení, alebo státí. Seďte tak, aby sa vaša váha rozložila rovnomerne na obe časti zadku. Rovnako aj počas státia sa snažte byť stále vystretí. Navyše ľudia, ktorí kráčajú vzpriamení, pôsobia sebavedomejšie.

6. Pite veľa vody

Nielenže je to zdravé, ale vaše telo bude vďaka dostatočnému príjmu vody hydratované po celý deň. Optimálne množstvo sú dva litre. No nerátajú sa do toho sladené a ochutené vody.

Voda

7. Trpezlivosť prinesie výsledok

Jednou z vecí, ktoré vás možno budú demotivovať, je genetika. Tú, bohužiaľ, neovplyvníte tak ľahko, ale treba mať pevnú vôľu. Ak ste však prirodzene štíhli, badateľné výsledky sa objavia už po šiestich až ôsmich týždňoch.

8. Nenechajte sa oklamať

Žiadna tabletka ani zázračný nápoj za vás bez námahy nevyriešia problém s nadbytočnými kilami. Namiesto takto vyhodených peňazí stačí len zmeniť stravu a zapojiť k tomu trochu pohybu. Nič viac a nič menej, ale inak to nepôjde. Navyše takéto predražené chemikálie negatívne pôsobia na váš žalúdok a pečeň.

Pohyb

9. Začnite sa hýbať

Je toľko cvikov na ploché bruško, ktoré každý hravo zvládne. Rovnako k vyrysovaným brušným svalom pomôžu aj intervalové behy. Ak vás však nebaví tráviť čas v posilňovni či vonku, zacvičte alebo zatancujte si sami doma.

10. Plávajte

Pomocou plávanie sa dopracujete k pevnému chrbtu a pekným prsiam. Rovnako sa vám pri ňom krásne vytvarujú aj ruky a nohy. Prečo teda nezvoliť aj takýto príjemný a osožný spôsob, ako dosiahnuť krásne telo?

Tagy