5 “nováčikov“ v cestovnom ruchu

Občas každý z nás potrebuje poriadny odpočinok. Máte chuť vyhnúť sa stereotypu a vyskúšať niečo nové? Ponúkame vám prehľad destinácii, ktoré sa neradia k bežným a zaručene vám vyrazia dych. O mnohých ste možno ešte ani len nepočuli. Avšak nepôjdeme až tak “ďaleko“, zostaneme v Európe. Pripravte sa na vzrušujúci prelet mestami či mestečkami z rozprávok.

5 “nováčikov“ v cestovnom ruchu

PARGA – nové Santorini

Farebné domčeky prístavného mesta hľadiace na more odrážajúce zapadajúce slnko. Úzke uličky a pôvabná plážová promenáda navnadia perfektnú romantickú atmosféru malebného gréckeho mestečka. Mesto z roku 1570 ponúka dych vyrážajúci pohľad na členité pobrežie Stredozemného mora.

Parga

LUND -  nový Štokholm

Milujete Švédsko a to nie len v spojení s obchodným reťazcom Ikea, značkou H&M či ich výbornými mäsovými guľkami? Do južného mestečka Lund sa zamilujete na prvý pohľad. Tehlové fasády domčekov, prekrásne parky a útulné kaviarne mu dodávajú priateľskú charizmu. Ak sa vám však zacnie po ruchu veľkomesta, nemusíte chodiť ďaleko, Lund je vzdialený len 20 km od mesta Malmö (3. najľudnatejšie mesto Švédska).

Lund

Rotterdam – nový Amsterdam

Presklené vysoké domy vytŕčajúce sa v oblakoch nad rotterdamským prístavom naskytujú neobyčajný pohľad. Holandské prístavne mesto je moderné a zároveň zachováva svoje prímorské dedičstvo. Nájdete tu krčmy, bary a reštaurácie jednu vedľa druhej, čo ponúka zlatú baňu pre cestovateľov labužníkov.

Rotterdam

MALTA – nová Sardínia

Uprostred Stredozemného mora, neďaleko od Sicílie leží ostrovný štát Malta. Svojimi piesočnatými plážami, tajnými zálivmi a priezračnou morskou vodou je hotovým slnečným rajom. Maltské hlané mesto Valletta nepatrí len do svetového dedičstva UNESCO. V roku 2018 bola Valletta vymenovaná za hlavné európske kultúrne mesto.

Malta

SEVILLA – nová Barcelona

Hlavné mesto Andalúzie je spojením rytmu pohodlia a flamenca. Popri Janove a Benátkach je Sevilla jedným z najväčších historických miest Európy. Mesto si vás získa skvostnými stavbami a ich prenádhernými záhradami. Obzvlášť idylickou je štvrť Santa Cruz.   

Sevilla

Zdroj: https://www.elle.de/5-trendziele-fuer-lange-wochenenden

Tagy