Kedy stráca žena vo vzťahu chuť na sex?

Vedci prezradili, kedy ženy strácajú vo vzťahu chuť na sex so svojim partnerom. Prichádza to rýchlejšie, ako by ste si mysleli.

Kedy stráca žena vo vzťahu chuť na sex?

Na začiatku každého vzťahu je vášeň obrovská. Časom sa však všetko stáva zvykom, s čím klesá aj chuť na sex. Britská štúdia prezradila, že ženy strácajú chuť na sex vo vzťahu rýchlejšie ako muži.

Prieskumu sa zúčastnilo 4839 mužov a 6669 žien. Otázky sa týkali ich sexuálneho života. 15 % mužov a až 34 % žien priznalo, že ich chuť na sex je menšia ako na začiatku vzťahu. Opýtané ženy tvrdili, že vo vzťahu stratia rýchlejšie chuť na sex ako v období, keď sú slobodné. V skutočnosti nechuť na sex prichádza už po roku vzťahu, tvrdí štúdia. Štúdia taktiež zisťovala, či počet partnerov ovplyvňuje rozdiel v chuti na sex. A výsledok? Ženy, ktoré sú práve v ročnom vzťahu a mali viac ako troch partnerov, majú väčšiu chuť na sex ako ženy, ktoré mali len jedného partnera.

rozhovor

Podľa odborníkov je zdrojom tohto problému práve komunikácia a chýbajúce emocionálne spojenie partnerov. Ženy, ktoré so svojim partnerom rozprávajú o sexe otvorene, zažívajú lepší sex. Toto tvrdenie taktiež vyplýva zo štúdie. Ak nie ste teda spokojná so svojim sexuálnym životom, porozprávajte sa s partnerom otvorene. Veľa vecí sa tak môže zmeniť.

Zdroj: https://www.freundin.de/frauen-keine-lust-sex-beziehung

Tagy