Magnézium - riešenie proti menštruačným bolestiam

Nálada klesá, podbruško narúšajú návaly bolesti, hormóny vyhrávajú a riadia váš deň – čas, kedy prichádza menštruácia a mnoho žien preklína svoju ženskosť. Takto to však byť nemusí. Magnézium vám uľahčí prekonať PMS – predmenštruačný syndróm a bolesti, ktoré ho často sprevádzajú.

Magnézium - riešenie proti menštruačným bolestiam

Aké účinky má magnézium?

Magnézium je najdôležitejšou minerálnou látkou v boji proti kŕčom či svalovej horúčke. Vplýva na celé svalstvo tela a ovplyvňuje aj nervový systém. Organizmus si ho však nevytvára sám, preto je potrebné zaradiť ho do jedálnička. Experti odporúčajú ako dennú dávku 300 až 400 miligramov (to zodpovedá 13 banánom alebo 100 gramom tekvicových semiačok). Magnézium nájdete napríklad v celozrnných produktoch alebo strukovinách. V skutočnosti človek nedodá telu potrebnú dávku a trpí tak prejavmi nedostatku. Deficit môže viesť k dlhotrvajúcim problémom prirodzeného cyklu, ktoré však ženy spozorujú neskoro.

strukoviny

Aký vplyv má magnézium na cyklus?

Pri menštruačnom cykle sa často zabúda na to, že ak hovoríme o maternici, hovoríme o veľkom svale, ktorý potrebuje pre správne fungovanie práve magnézium. Zatiaľ čo väčšina žien na maternicu počas bežných dní nemyslí, raz do mesiaca sa ozve sama - prirodzeným procesom menštruácie, pri ktorej sliznica maternice odbúrava a vylučuje nepotrebné látky. Tu zohráva magnézium veľkú rolu. Zabezpečuje totiž bezproblémové sťahovanie maternice. V kombinácii s vitamínom B pomáha produkovať hormón sérotonín. Ten zabezpečuje lepšiu náladu a tlmí symptómy ako bolesti hlavy, čím zmierňuje v konečnom dôsledku PMS.

Zdroj: https://www.elle.de/magnesium-periodenbeschwerden

Tagy