Toto sa stane s vašim telom, ak budete jesť melón každý deň

Počas letných mesiacoch nepadne nič lepšie ako kúsok čerstvého, chladného melónu. Dôvod, prečo sa naň vždy tešíme je ten, že naše telo si ho prirodzene žiada. Veď koniec koncov táto šťavnatá pochúťka má čo ponúknuť.

Toto sa stane s vašim telom, ak budete jesť melón každý deň

Prečo je melón zdravý?

Či už je zeleninou alebo ovocím - je bohatý na vitamíny A, B1, B6 a C. Okrem toho je zdrojom lykopínu a aminokyseliny citrulín, ktoré sa starajú o jeho červenú farbu. Obsahuje aj malé množstvo minerálnych látok ako magnézium a draslík. Melón je zložený až z 92 % vody bohatej na sodík. Neobsahuje tuky ani cholesterol, práve to ho robí tak zdravým. Jeden kúsok melóna (250g) má priemerne 40 kalórií. Látky obsiahnuté v melóne sú dôležité aj pre zdravie srdca, nezaťažujú organizmus a urýchľujú trávenie.

melón, krása

Melón ako zdroj krásy

Melón plne zásobený vitamínmi A a C podporuje rast vlasov a obnovovanie pokožky. Vitamín C zohráva dôležitú rolu pri produkcii kolagénu, čím chráni pokožku pred slnečných žiarením. Vlasom dodáva objem a zabezpečuje ich prirodzený rast. Vitamín A udržuje pokožku pružnú, zabraňuje jej vysúšaniu a šúpaniu.

Ďalšie benefity

  • Prevencia proti rakovine
  • Posilnenie imunitného systému
  • Tíšenie bolesti svalstva
  • Prírodná viagra

melón

S konzumáciou opatrne!

Všetko má svoje svetlé a tienisté stránky. Melón nie je výnimkou. Vzhľadom na vysoký obsah vody je melón močopudný. Diabetici a pacienti trpiaci problémami s obličkami tak môžu stratiť látky potrebné pre správny chod ich organizmu. Nanajvýš obsahuje draslík, ktorý je pre diabetikov obzvlášť škodlivý. Pre ľudí, ktorí netrpia závažnejším zdravotným problémom môže byť problémovým prebytok lykopínu. Môže viesť k plynatosti, nevoľnosti či hnačke. Odporúčaná dávka melónu sú preto 2 väčšie mesiačiky denne.

Zdroj

https://www.elle.de/wassermelone

Tagy