10 tipov, ktoré vám pomôžu vyhrať boj s opicou

Piatkový večer je vykúpením z pracovného nasadenia. Dňom, kedy si môžeme zresetovať hlavu napríklad aj v spoločnosti alkoholického nápoja. Nie vždy to však skončí len pri jednom poháriku, z čoho často nasledujúci deň vyplynú isté nepríjemnosti v podobe neželanej opice. Ak by navštívila aj vás, dopredu vám prinášame nejaké tipy, ako sa jej vyhnúť, poprípade, ako sa jej decentne zbaviť.

10 tipov, ktoré vám pomôžu vyhrať boj s opicou

Základ je dobre sa najesť

Nikdy nepite nalačno. Predtým ako sa vyberiete žúrovať podmienečne niečo zjedzte. Najlepšie niečo mierne mastné, čo spôsobí pomalé vstrebávanie alkoholu do krvi.

Spoločenská únava

Tú spôsobuje aj únava ako taká. Unavený človek rýchlejšie podľahne sile alkoholu, preto sa nezabudnite dobre vyspať.

Na kvalite záleží

Snažte sa nepiť úplne ten najlacnejší alkohol, ale stavte trochu na kvalitu. Nielen, že lepšie chutí a nebude vás pri ňom striasať, ale čo je dôležitejšie, ušetrí váš organizmus.

Nikdy nepite nalačno. Predtým ako sa vyberiete žúrovať podmienečne niečo zjedzte. Hlavne nekombinujte

Nemixujte rôzne druhy alkoholu. Síce sa skôr opijete, ale o to bude vaše ráno strastiplnejšie. A už vôbec nebrzdite tvrdý alkohol pivom. Taká kombinácia je veľmi zradná.

Káva to len zhorší

Káva spôsobuje odvodnenie organizmu a tým pôsobí na tráviacu sústavu agresívne. Na alkoholom podráždený žalúdok teda radšej zvoľte čistú vodu, minerálku alebo čerstvú ovocnú šťavu. Dobré účinky má aj žihľavový, mätový alebo harmančekový čaj.

Slepačia polievka nielen pre dušu

Ideálnym ulahodením pre rozdráždený žalúdok je slepačí či hovädzí vývar. Netlačte do seba zbytočne nič ťažké, úplne postačí polievka alebo praženica.

Ideálnym ulahodením, pre rozdráždený žalúdok je slepačí či hovädzí vývar. Tabletka na opicu

Ak musíte byť rýchlo fit a sužujú vás bolesti hlavy, siahnite po tabletke, uľaví sa vám rýchlejšie.

Ticho, teplo, tekutiny

Po výdatnom žúre, výdatný oddych. Kvalitne sa zrelaxujte, ako to máte najradšej. Pokojne aj na čerstvom vzduchu. Ten vám určite neublíži.

Klin sa klinom vybíja

Nemyslíme tým rovno poldecák tvrdého, ale maximálne 2 dcl čierneho piva. To by malo žalúdku uľaviť. 

Zaručený „vyprošťovák“

Tým je sóda bikarbóna alebo hocijaký nápoj, ktorý sódu obsahuje. Tá zneutralizuje prebytočnú žalúdočnú kyselinu a vy sa budete cítiť lepšie. Poprípade pomáha aj niečo kyslé, napríklad kyslé uhorky.

Tagy