Základ je dobre sa najesť
Nikdy nepite nalačno. Predtým ako sa vyberiete žúrovať podmienečne niečo zjedzte. Najlepšie niečo mierne mastné, čo spôsobí pomalé vstrebávanie alkoholu do krvi.
Spoločenská únava
Tú spôsobuje aj únava ako taká. Unavený človek rýchlejšie podľahne sile alkoholu, preto sa nezabudnite dobre vyspať.
Na kvalite záleží
Snažte sa nepiť úplne ten najlacnejší alkohol, ale stavte trochu na kvalitu. Nielen, že lepšie chutí a nebude vás pri ňom striasať, ale čo je dôležitejšie, ušetrí váš organizmus.
Hlavne nekombinujte
Nemixujte rôzne druhy alkoholu. Síce sa skôr opijete, ale o to bude vaše ráno strastiplnejšie. A už vôbec nebrzdite tvrdý alkohol pivom. Taká kombinácia je veľmi zradná.
Káva to len zhorší
Káva spôsobuje odvodnenie organizmu a tým pôsobí na tráviacu sústavu agresívne. Na alkoholom podráždený žalúdok teda radšej zvoľte čistú vodu, minerálku alebo čerstvú ovocnú šťavu. Dobré účinky má aj žihľavový, mätový alebo harmančekový čaj.
Slepačia polievka nielen pre dušu
Ideálnym ulahodením pre rozdráždený žalúdok je slepačí či hovädzí vývar. Netlačte do seba zbytočne nič ťažké, úplne postačí polievka alebo praženica.
Tabletka na opicu
Ak musíte byť rýchlo fit a sužujú vás bolesti hlavy, siahnite po tabletke, uľaví sa vám rýchlejšie.
Ticho, teplo, tekutiny
Po výdatnom žúre, výdatný oddych. Kvalitne sa zrelaxujte, ako to máte najradšej. Pokojne aj na čerstvom vzduchu. Ten vám určite neublíži.
Klin sa klinom vybíja
Nemyslíme tým rovno poldecák tvrdého, ale maximálne 2 dcl čierneho piva. To by malo žalúdku uľaviť.
Zaručený „vyprošťovák“
Tým je sóda bikarbóna alebo hocijaký nápoj, ktorý sódu obsahuje. Tá zneutralizuje prebytočnú žalúdočnú kyselinu a vy sa budete cítiť lepšie. Poprípade pomáha aj niečo kyslé, napríklad kyslé uhorky.