Ako často by ste mali mať sex, ak chcete otehotnieť?

Vedci radia ženám, ktoré túžia po dieťati drasticky zmeniť ich sexuálny život. Dôvod toho vás určite prekvapí.

Ako často by ste mali mať sex, ak chcete otehotnieť?

Kto plánuje otehotnieť, pozná už väčšinou užitočné tipy a triky. Takisto ženy vedia, že len určité obdobia v mesiaci sú na to stvorené: približne 14 deň cyklu patrí ovulácii. Len v okolí týchto dní je možné otehotnieť. Kto však túži po dieťati, nemali by sa na sex sústrediť iba v danom období. Sex je potrebné mať tak často, ako je to možné. Dôvod je jednoduchý.

Pravidelný sex

Vedci z univerzity v Indiane zistili, že pravdepodobnosť otehotnenia narastá vtedy, ak majú ženy pestrejší sexuálny život. V skutočnosti by mali mať toľko pohlavného styku, ako je len možné. Síce vajíčko, ktoré má byť oplodnené nie je pre spermie mimo spomínaného stanoveného času k dispozícii, pravidelný sex má pozitívny efekt na vytúžené tehotenstvo.

Sex posilňuje imunitný systém

Pravidelný styk ovplyvňuje imunitný systém. Ak je žena sexuálne menej aktívna, chod jej imunitného systému je príliš stabilný a odmieta akoby vonkajšie vplyvy. K tomu patria taktiež spermie alebo úspešne oplodnené vajíčko. Kto má pravidelný sex, ten vedie svoj imunitný systém k nedbanlivosti a spermie či oplodnené vajíčka tak majú väčšiu šancu.

Zdroj: https://www.freundin.de/kinderwunsch-so-oft-sollten-sie-sex-haben-wenn-sie-schwanger-werden-wollen-266141.html

Tagy