Rozmarín – zázrak vašej krásy

Ukážeme vám, že rozmarín si nenájde miesto len vo vašej kuchyni, ale aj vo vašej kúpeľni.

Rozmarín – zázrak vašej krásy

Rozmarín nie je len skvelým korením pre vaše obľúbené jedlá, môže byť aj výborným kozmetickým produktom pre vašu pokožku. Lístočky rozmarínu obsahujú éterické oleje, ktoré majú posilňujúce účinky pre váš krvný obeh a pozitívne pôsobia aj na problematickú pleť. Rozmarín pleť prekrví a zásobí kyslíkom. Nanajvýš obsahuje neutrálne ph, ktoré zabezpečí pleti protizápalovú ochranu. Určite sa ste sa už stretli s vnútornou liečbou problematickej pleti. Rozmarínový čaj nie je len skvelou prevenciou pre nežiadúcu pleť, ale pôsobí aj proti menštruačnými bolestiam. Dopriať si môžete aj kúpeľ s kvapkami rozmarínového oleja. Najúčinnejšími sú práve oleje pôvodom zo Španielska, pretože obsahujú najväčší podiel liečivých látok.

Proti čiernym bodkám a znečistenej pleti

Pri boji so znečistenou pleťou a čiernymi bodkami je rozmarínový olej najúčinnejší. Zmiešajte v miske teplú vodu s tromi až piatimi kvapkami oleja a naparte sa nad touto zmesou. Hlavu si zakryte uterákom, aby ste dosiahli maximálny efekt. Naparovanie otvára a čistí vaše póry. Nanajvýš v boji proti akné pôsobí protizápalovo.

Proti celulitíde

Rozmarín zlepšuje prekrvenie organizmu a zároveň váš krvný obraz. Má pozitívny efekt aj na vaše väzivové tkanivo. Masáž s použitím rozmarínového oleja podporuje naťahovanie tkaniva a to opticky redukuje celulitídu. Svoj masážny olej si môžete vytvoriť z 30 ml mandľového oleja a 5 kvapiek toho rozmarínového. Následne ho krúživými pohybmi vmasírujte na problémové partie.

Zdroj: https://www.freundin.de/beauty-wunder-rosmarin

Tagy