Trápia vás citlivé zuby?

Teplá polievka, studená zmrzlina, dobroty, ktoré máte radi vy, ale vaše citlivé zuby nie. Bolesť, ktorá zatrasie celým vašim telom, pozná každý z vás. Jej zdrojom sú odhalené zubné krčky, ktorých častou príčinou je nesprávne zvolená zubná pasta. Aby ste tomu zabránili, prinášame vám pár jednoduchých trikov.

Trápia vás citlivé zuby?

Zmena strany - pravá, ľavá ... 

Skúsili ste už niekedy robiť všetky činnosti všedného dňa opačnou teda "nedominantnou" rukou? Či ste to už skúsili alebo nie, nie je to jednoduché. Skvelým začiatkom je práve ranný rituál umývania zubov. Vezmite si zajtra, alebo ešte lepšie hneď dnes večer kefku do druhej ruky, praváci do ľavej a ľaváci zasa naopak. V čom sa však ukrýva význam tejto zmeny? S “nesprávnou“ či “nedominantnou“ rukou vyvíjate na zuby oveľa menší tlak ako tou dominantnou. Zuby čistíte opatrnejšie a pomalšie, pretože je to pre vás neprirodzená činnosť. Silné čistenie dráždi ďasná a odhaľuje krčky.

kefka

Starostlivosť o ústnu dutinu

Určite ste sa stretli s nepríjemnou situáciou, kedy sa vám v ústach vytvorila takzvaná afta – citlivé miesto v ústnej dutine. Siahli ste po rôznych ústnych vodách a mastičkách. Vznik takýchto nepríjemností majú na starosti baktérie v ústach. Je preto veľmi dôležité udržiavať ústnu dutinu zdravú a sviežu. Ako na to? Stačí jeden jediný krok, ktorý doplníte k procesu čistenia zubov. Pred zaužívaným čistením zubov ich vyčisťte kokosovým alebo sezamovým olejom. Vezmite jednu polievkovú lyžicu oleja najlepšie v tuhšom stave, dajte si ju do úst a kefkou zuby jemne prečisťte, vypľujte a ústa vypláchnite teplou vodou. Zbaví vás to baktérii v ústnej dutine, predíde zápalu, ktorý môže spôsobiť citlivosť.

Zdroj: https://www.freundin.de/trick-gegen-empfindliche-zaehne

Tagy