Hádky s predzvesťou konca

Každý rozchod môže mať iný priebeh, no rozpory k nemu vedúce sú zväčša podobné. Hádky k láske nepochybne patria. Sú normálne a dôležité, nie však ak sú intenzívne. Existujú konkrétne typy, ktoré predpovedajú blížiaci sa koniec.

Hádky s predzvesťou konca

 ,,Mám pocit akoby sme boli len spolubývajúci ...“

Žiadne partnerstvo nevyžije len z príležitostného sexu. Aj napriek tomu že pre mnohých nie je sex vo vzťahu na prvom mieste, je najdôležitejším bodom spokojného vzťahu. Ak čo i len pri menšej výmene názorov padne veta: ,,Už spolu poriadne nespávame“ je to predzvesť konca. Pri nezáujme oboch partnerov oživiť svoj sexuálny život, vzniká priestor pre túžbu po novom dobrodružstve, kde by všetko fungovalo tak ako má.

osamelá žena

,,Nikdy to nefungovalo ...“, ,,Spomínaš si na to, keď si ...“

Ak sa jeden z partnerov začne vŕtať v minulosti, najmä v spomienkach, na ktoré by ste najradšej zabudli, je to znamením, že sa ako partneri emocionálne vzďaľujete. Partner, ktorý vás atakuje chybami z minulosti, presviedča len sám seba o tom, že váš vzťah už od začiatku nefungoval tak ako mal. 

,,Na všetko som sama ...“

Žena, ktorá vo vzťahu vníma nerovnoprávnosť s pocitom, že je na všetko sama, je frustrovaná a zo svojho partnera sklamaná. Podľa štúdie univerzity v Atlante partneri, ktorí si bez problémov vedia rozdeliť domáce práce, sú šťastnejší a ich sexuálny život je kvalitnejší. Tento druh hádky však môže byť len maskou iného problému spojeného s postavení partnerov vo vzťahu.

deprimovaná žena

,,Už sa nechcem viac hádať ...“

Symbol toho, že sa jeden z partnerov emocionálne odlúčil tak, že začína myslieť na seba. Už nevidí zmysel v hádkach, ktoré sa točia stále dookola. Partneri, ktorí nie sú ochotní ďalej riešiť vzájomné spory sa najčastejšie rozhodnú pre najjednoduchšiu cestu odlúčenia.

Tagy