10 feng-shui rád pre harmonické bývanie

Fenomén feng-shui ovplyvňuje aj našu zemepisnú šírku. Každý, kto chce žiť v harmónii a obklopený pozitívnou energiou, do neho zrejme aspoň raz nazrel. Spája sa s ním šťastný, zdravý život a prosperita. Toto čínske učenie nás usmerňuje v úprave interiéru, ktoré pozostáva z niekoľkých základných pravidiel, ktoré vám stručne predstavíme.

10 feng-shui rád pre harmonické bývanie

1. Dvere k úspechu
Základom k úspechu sú vchodové dvere najlepšie červenej, zelenej alebo hnedej farby, v ktorých sa skrýva akýsi symbol úspechu, rastu a stability. Cesta ktorá vedie ku vchodu by sa mala mierne kľukatiť, aby energia správne pretekala a nestagnovala a čo je taktiež podstatné, dvere sa nesmú zadrhávať o podlahu.

2. Poriadok aj v dome aj duši
Aby v priestore správne pretekala energia, nesmie byť v domácnosti neporiadok. Možno to znie ako samozrejmosť, no napriek tomu špina a neorganizovanosť vyvolávajú depresiu a pôsobia skľučujúco. Najvhodnejšie je preto zvoliť čo najjednoduchší interiér a čisté línie.4. Preč so zbytočnosťami
V príbytku by sa nemali vyskytovať veci, ktoré nás nejakým spôsobom rušia, sú nápadné a pútajú na seba prílišnú pozornosť. Ak máte v dome nejaký obraz, fotografiu, predmet , ktoré vo vás vyvolávajú smutné spomienky či pôsobia deprimujúco, zbavte sa ich. Všetko je to len o pozitívnej energii.

5. Zeleň zútulňuje
Dobrú energiu vám do interiéru prinesú aj rastliny a zeleň. Nielenže vďaka nim dochádza k okysličeniu priestoru, ale aj zútulnia domácnosť. Samozrejme kvety nesmú byť vyschnuté.

6. Hudbou k relaxácii
Hudba pomáha navodiť pozitívnu energiu. Jemná hudba, zvončeky či zvuk vody, krásne narúšajú ticho a upokojujú.

7. Rovnováha živlov, vaša rovnováha
Pri učení feng-shui je podstatná kombinácia a rovnováha živlov, ako sú oheň, vody, vetra a kovu. Nie je dobré, ak dominuje jeden z nich, ideálna je ich vyváženosť podporujúca pozitívnu energiu.

8. Objavte váš talizman
Socha Budhu, draka, fénixa či tigra v nás vyvoláva pocit ochrany a pokoja. Preto sú to aj ideálne talizmany, ktoré vám prinesú šťastie.

9. Kvalitný spánok
Asi najdôležitejšou vecou, ktorá prispieva k celkovej relaxácii tela aj mysle je spánok. Ten závisí aj od vhodného umiestnenia postele. Umiestniť ju oproti dverám, nie je až tak dobrý nápad, lepšie je ak dvere vidíme z iného uhla. Do spálne je najvhodnejšie zvoliť jemné farby, biela a sivá sú zlým výberom.

10. Presvetlite si život
Veľa okien, veľa svetla. Prirodzeného svetla, to je základ. Dôležité je vyhnať tmu, ktorá v nás nahromaďuje negatívnu energiu.

Tagy