5 potravín, ktoré vám pomôžu oklamať čas

Elixír mladosti, žiaľ, ešte nikto neobjavil, a tak si musíme vystačiť len so zázrakmi prírody. Tá je našťastie plná pokladov, ktoré dokážu oddialiť starnutie. Predstavujeme vám 5 ukážkových kúskov, ktoré okrem gastronomického zážitku so sebou prinášajú aj mladosť.

5 potravín, ktoré vám pomôžu oklamať čas

Orechy

Nezáleží na druhu. Všetky bez rozdielu sú super-hrdinami proti starnutiu. Už 50 gramov orieškov denne zníži hladinu cholesterolu a má na telo priaznivé protizápalové účinky. Sú tiež bohatým zdrojom bielkovín či vlákniny. Tak smelo do chrumkania!

50 gramov orieškov denne zníži hladinu cholesterolu a má na telo priaznivé protizápalové účinky.Čučoriedky

Čučoriedky obsahujú tak veľké množstvo antioxidantov, že im takmer žiadne iné ovocie nemôže konkurovať. Drobné fialové bobuľky poskytujú koži ochranu pred voľnými radikálmi, stresu či znečisteniu a obsahujú veľké množstvo vitamínu C, ktoré pomáha pokožke predchádzať poškodeniu pod vplyvom slnečného žiarenia.

Drobné fialové bobuľky poskytujú koži ochranu pred voľnými radikálmi, stresu či znečisteniu.Granátové jablko

Na prvý pohľad nenápadné ovocie, no po prekrojení pastva pre oči aj pre chuťové bunky. Semienka granátového jablka obsahujú zlúčeniny, ktoré bojujú proti poškodeniu voľnými radikálmi a zvyšujú schopnosť tela uchovávať kolagén. Skvelo sa hodí do ovocných, ale aj zeleninových šalátov.

Semienka granátového jablka obsahujú zlúčeniny, ktoré bojujú proti poškodeniu voľnými radikálmi a zvyšujú schopnosť tela uchovávať kolagén. Melón

Jedno z najobľúbenejších pokrmov počas horúcich letných dní. Vodový melón je nabitý antioxidantmi, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred nepriaznivými vplyvmi slnečného a ultrafialového žiarenia. Vysoký podiel vody v melóne tiež pomáha udržiavať pokožku hydratovanú a krásne sviežu.

Vodový melón je nabitý antioxidantmi, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred nepriaznivými vplyvmi slnečného a ultrafialového žiarenia. Mrkva

Oranžová kráska plná vitamínu A, ktorý pomáha obnovovať poškodený kolagén, ktorý je nevyhnutný pre pružnosť a regeneráciu kožných buniek. Táto super-potravina má tiež priaznivé účinky v prevencii proti rakovine.

Mrkva pomáha obnovovať poškodený kolagén, ktorý je nevyhnutný pre pružnosť a regeneráciu kožných buniek.

Tagy