Tieto bežné návyky prispievajú k hromadeniu brušného tuku

Počúva sa ťažko, ale pravda je raz taká. Zvyky, bez ktorých si možno už ani neviete predstaviť svoj bežný deň, môžu byť príčinou väčšieho bruška. Čím rýchlejšie sa ich zbavíte, tým skôr sa vám podarí tuk stratiť.

Tieto bežné návyky prispievajú k hromadeniu brušného tuku

Málo spánku

Ak si v noci nedoprajete poriadny spánok, váš organizmus produkuje väčšie množstvo hormónu kortizol, ktorý zvyšuje chuť na jedlo. Aby ste hladinu kortizolu znížili, mali by ste ísť spať už medzi trištvrte na sedem a ôsmou. 

sladene napoje

Obmedzenie sladkých nápojov

Sladená sóda k obedu či plechovka coly k večeri nie sú správnou voľbou. Vysoký podiel cukru v sladených nápojoch zvyšuje váš apetít a to môže mať za dôsledok to, že zjete viac, ako by ste v skutočnosti potrebovali. Následne dochádza k hromadeniu tuku prevažne v brušnej oblasti. Snažte sa preto do svojho pitného režimu zaradiť najmä čistú vodu alebo minerálku.

Nízkotučné potraviny

Opatrne! Len to, že na obale vašej obľúbenej potraviny sa pýši nápis nízkotučná, neznamená, že jej môžete zjesť nespočetné množstvo. Takzvané nízkotučné potraviny obsahujú aj napriek vábivému nápisu veľké množstvo cukru. Namiesto toho siahnite po potravinách, ktoré obsahujú zdravé tuky. Medzi ne patria orechy, avokádo, vajíčka a ryby. Zdravé tuky pôsobia protizápalovo, pomáhajú redukovať brušný tuk a chránia cievy. Rýchlo vás zasýtia, vďaka čomu zjete menej.

office

Dlhé sedenie

Ak máte sedavé zamestnanie, dlhému sedeniu sa nevyhnete. Napriek tomu sa môžete snažiť počas dňa hýbať. Dlhé sedenie spomaľuje výmenu látok a prekrvovanie. To spôsobuje následné obmedzenie pre enzýmy, ktoré zabezpečujú spaľovanie tukov. Aby ste tomu zabránili, po každej hodine sedenia sa postavte a strávte 5 až 10 minút aktívnym pohybom. Taktiež môžete namiesto výťahu použiť schody.

Neskoré jedenie

V noci prebiehajú bunkové procesy v orgánoch, ktoré spaľujú tuk a pomáhajú regenerovať svalstvo. Keď krátko pred spánkom niečo zjete, váš žalúdok bude na toľko zaneprázdnený, že nebude plniť svoju úlohu optimálne. Najideálnejšie je, ak príjem stravy ukončíte 2 hodiny pred spánkom.

Zdroj: https://www.freundin.de/abnehmen-gewohnheiten-bauchfett

Tagy