Začiatok konca prebdených nocí. Vďaka Doterre

Kde bolo tam bolo, bola jedna Doterra. Vtedy som však ešte netušila, že existuje. Postupne som sa s ňou stretávala na rôznych akciách pre ženy a deti a niekde v mojom podvedomí sa tieto oleje začali ukladať. Hlboko...

Začiatok konca prebdených nocí. Vďaka Doterre

Vedela som, že aj niektorí moji najbližší ich používajú, ale ja sama som si k nim vtedy nehľadala cestu. Veď prečo aj?

No a potom to prišlo. Bum! Narodila sa nám dcéra Karolína a nechcela spať. Nie len v noci, ale aj cez deň. Fúha. Zalovila som v pamäti a hovorím si, že čo takto tá Doterra, za pokus nič nedám. Vyskúšali sme však najskôr olej na spánok od akejsi francúzskej značky. Ten nám krvopotne priniesla kamarátka žijúca v Nice, nakoľko u nás ho nebolo možné kúpiť ani len cez e-shop. Ale čuduj sa svete skúšame, skúšame, natierame na chodidielka pred spánkom a to naše dieťa sa stále budilo so srdcervúcim plačom. Spať nechcela aj naďalej a v noci sa bola schopná pokojne aj hodinu dve hrať v obývačke, akoby sa nechumelilo. A tak si hovorím – Doterra. Skúsim, však čo? Topiaci sa aj slamky chytá. Zavolali sme si s našou rodinnou Doterráčkou a zadovážili sme si hneď celý set olejov. Akože domáca lekárnička, kde bola aj inkriminovaná levanduľa (dole nájdete čo je vlastne zač), ktorá nám mala trošku pomôcť. Prvé dni som Karolínu s týmto olejom doslova oblievala. Večer mala levanduľový kúpeľ (odporúča sa dávať olej do tuku, čiže zmiešajte v pohári mlieka/smotany a môžete pridať aj lyžicu medu), potom tú istú masáž, a aby toho nebolo málo (poistila som si to), ešte som ju dávala na spánok do difúzera. A poviem vám, super vec ten difúzer.

ALELUJA! Po pár dňoch prestali záchvaty plaču a naša malá bojovníčka (podotýkam, že teraz má 16 mesiacov, už by mohla spať) začala kľudne spávať. Niekto by povedal, že to je už vekom, ale vekom by to prestalo aj o týždeň skôr, nemyslíte?

Odvtedy som s levanduľovým olejom poľavila, ale zato som objavila čaro ostatných z mojej „štartovacej sady“ a stihla som doplniť zásoby o pár ďalších. Veď čo keby náhodou... Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto zázrakoch prírody (nesrandujem), pokračujeme v článku Moje príhody s olejom ON GUARD.

LEVANDUĽA (LAVANDER) a jej hlavné spôsoby použitia: povzbudenie pri strese a úzkosti, spánkové poruchy, popáleniny, úpal, jazvy, poštípanie hmyzom, modriny, pľuzgiere, emocionálna rovnováha, alergie, strata chuti do jedla, ovčie kiahne, vlasy (suché, lámavé, vypadávanie), nadúvanie, herpes, popôrodná depresia, pokožka (suchá, citlivá), strie, škrípanie zubov, rany, vrásky a ďalšie J Pri lokálnom použití možno aplikovať bez zriedenia priamo na problémovú oblasť alebo na reflexné body. Možno inhalovať alebo difúzovať do vzduchu. Taktiež môžeme dať 1-2 kvapky pod jazyk, alebo užívať v tobolkách. Posledný tip- pridáme do nápojov, či na dochutenie jedál pri varení.

Pre viac informácií ohľadom olejov Doterra ma kontaktujte prostredníctvom FB stránky

Tagy