Sedem jednoduchých tipov pre domácu pedikúru

Poškodené chodidlá, zrohovatená koža nie je v lete nič príjemné. V sandáloch by mali prsty a päty vyzerať dobre. Nemusíte však utekať každý týždeň na kozmetiku. Spravte si pedikúru doma napríklad pomocou kypriaceho prášku, octu alebo mlieka, ktoré sú pre pedikúru ideálne. Prinášame vám najlepšie tipy pre zdravé a krásne nohy v pohodlí domova.

Sedem jednoduchých tipov pre domácu pedikúru

Pedikúra s práškom do pečiva

Kypriaci prášok je zázračným domácim produktom v kuchyni. Môžete s ním čistiť, prať alebo piecť. Teraz ho môžete používať aj pre krásu. Zmiešajte 3 kusy prášku do pečiva s litrom vody. Naneste na chodidlá, nezabudnite na prsty a nechty. Kypriaci prášok je alkalické bielidlo, preto zosvetlí žlté nechty. Po dvoch týždňoch budú vaše žlté nechty minulosťou.

Pedikúra z jablčného octu

Pedikúra s použitím jablčného octu je vhodná pri problémoch zrohovatenej kože na vašich chodidlách. Navlhčite odličovací tampón octom, umiestnite na postihnuté miesto, prelepte leukoplastom alebo zabaľte obväzom, nechajte si to takto celú noc. Pripraviť si môžete aj kúpeľ pre vaše nohy. Jablčný ocot a teplú vodu zmiešajte v pomere 1:2, pridajte vrchnák ústnej vody. Nohy si vymočte 10-20 minút. Následne odstráňte zrohovatenú kožu pomocou pemzy.

Pedikúra z olivového oleja

Olivový olej je v kuchyni považovaný za zázračný. Pokožke zabezpečuje vlhkosť, čo je ideálne pre suché nohy. Pred spaním si natrite nohy olivovým olejom, obujte si bavlnené ponožky a zhasnite.

Medová pedikúra

Domáci peeling s medom a cukrom spraví vaše nohy ukážkové a zároveň skvelo vonia. Hnedý cukor zmiešajte s lyžicou kokosového oleja a dvomi lyžicami medu. Med je tiež skvelý zvlhčovač, pomáha rýchlejšie uzdraviť malé zranenia (napríklad popraskanú kožu). Hnedý cukor je ideálnou zložkou pre akýkoľvek peeling, pretože je hrubo zrnitý. Hmotu jemne rozotrite na nohy, nechajte chvíľu pôsobiť a umyte teplou vodou. Nohy budú hladké a voňavé.

Pedikúra pomocou mlieka 

Vedeli ste, že aj Kleopatra sa kúpala v mlieku? A bola známa svojou krásou? Namočte nohy do mlieka na 10-15 minút. Ak vám vadí vôňa mlieka, pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja.

Banánová pedikúra

Znie to zvláštne, ale je to skvelý tip. Z troch zrelých banánov pripravte masu ako masku pre vaše nohy, nechajte pôsobiť 20 minút. Následne opláchnite vlažnou vodou. Na túto pedikúru môžete použiť aj banánovú šupku. Položte suché chodidlá na vnútornú stranu banánovej šupky, a potom ich umyte. Obsahujúce aminokyselina a vitamíny zmäkčia vašu pokožku.

Pedikúra so zubnou pastou

Zubná pasta je rýchlim riešením pri problémoch s nechtami. Na nechty naneste zubnú pastu starou kefkou a umyte. Nezdravé nechty tak budú minulosťou. Dokonca pasta vyrieši aj problém s pľuzgierom. Naneste ju na postihnuté miesto a nechajte pôsobiť niekoľko hodín. Opláchnite teplou vodou. Opakujte to, kým voda z pľuzgieru nezmizne. 

Zdroj: https://www.freundin.de/beauty-weiche-fuesse-hausmittel

Tagy