5 tipov pre každodenný detox

Nemáte čas a ani peniaze na intenzívnu detoxikačnú kúru? Prinášam vám 5 tipov, s ktorými zaradíte detox do vášho bežného dňa.

5 tipov pre každodenný detox

1. filter

Voda z kohútika obsahuje často spojenie chlóru a fluóru. Tie narúšajú váš hormonálny systém. Investujte do vodnej filtrácie formou priamej filtrácie vody z kohútika alebo špeciálnej nádoby s vymeniteľnými filtračnými tabletami. Nezabúdajte, že vaša pokožka si vyžaduje pozornosť. Filtrácia by sa mala stať bežnou súčasťou každej domácnosti. Filtrovaná voda sa postará o dôkladnú hydratáciu pokožky pri každom sprchovaní. Hydratácia je prvým krokom k zdravej pokožke.

ovocie

2. bio ovocie

Pesticídy na ovocí či zelenine, umelé farbivá či konzervačné látky v potravinách masívne škodia vášmu telu. Siahnite preto radšej po kvalitných produktoch a dbajte na zloženie potravín. V každom jednom supermarkete sa dnes stretneme s bio produktami. Mnohé z nás im však nedôverujú. Najlepšie je navštíviť špecializovanú predajňu bio potravín alebo sa vybrať na trh. Veď už len farba, vôňa a čerstvosť ovocia či zeleniny nás presvedčia, že predsa len do kvality sa oplatí investovať. Forma detoxu, ktorý môžete nosiť stále pri sebe je práve bio jablko, banán alebo akýkoľvek iný druh ovocia. Vy najlepšie poznáte seba a svoje mlsné jazýčky.

sprcha

3. masáž pred sprchou

Doprajte svojmu telu uvoľnenie. Jemná masáž pokožky od chodidiel cez celé telo zabezpečí uvoľnenie odumretých častí pokožky, ktorá tak môže voľne dýchať a žiariť. Masáž je najvhodnejšie aplikovať pred sprchou, počas ktorej budú odumreté časti pokožky úplne odstránené.

4. pravidlené používanie toalety

Znie to síce komicky, no pre vaše telo správne! Ten, kto použije toaletu minimálne dvakrát denne, podporuje svoj tráviaci systém. Najúčinnejšou metódou je väčší príjem tekutín.

dýchanie, príroda

5. hlboký nádych, výdych

Čerstvý vzduch zabíja vírusy a baktérie. Dýchajte zhlboka! Uvoľníte tak celé telo a odbúrate stres. Pľúca budú prevzdušnené a nový čerstvý vzduch sa postará o dobitie energie. Smiech je však stále najlepším spôsobom prekrvenia celého tela. Smejte sa! Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele zdravý duch.

Zdroj: https://www.freundin.de/detox-fuer-jeden-tag-5-tipps-256650.html

Tagy