Dôvod, prečo vypraté uteráky môžu smrdieť

Sú vaše uteráky čerstvo vypraté, ale nevoňajú po pracom prášku? Práve naopak, smrdia? Zvyčajne to má len jeden dôvod: baktérie.

Dôvod, prečo vypraté uteráky môžu smrdieť

Po čase sa v práčke môžu usadiť huby alebo baktérie. Práve to spôsobuje zápach čerstvo vypratých uterákov. Ďalším dôvodom môžu byť baktérie, ktoré sa nachádzali na uteráku už pred vypratím. Pretože boli v prádlovom koši mokré príliš dlho, a ani bežný prací prostriedok nepomôže proti zápachu.

Triky, ktoré pomôžu aby vaše uteráky nesmrdeli 

Sóda

Riešením nepríjemného zápachu je sóda. Jednoducho pridajte lyžicu jedlej sódy medzi bežný čistiaci prostriedok,vyperte uteráky na 60 stupňoch. Prášok bude neutralizovať zápach, a zároveň pôsobiť proti baktériám a hubám.

Nezatvárajte práčku

Ak doperiete, nechajte dvere na práčke otvorené. V bubne tak bude cirkulovať vzduch, a neostane v ňom zvyšková voda z prania.

Neperte len na úspornom programe

Úsporný program nedostatočne vyčistí práčku po vypratí bielizne. Dlhšie pranie preto z času na čas neuškodí, pretože dobre vypláchne nečistoty a baktérie.

Pranie na vyššej teplote

Dávate prednosť praniu na nižších teplotách? To môžete pri praní oblečenia. Uteráky znesú väčšiu teplotu, a pre dobré vyčistenie potrebujú extra teplo. Pri ich praní by ste mali nastaviť minimálne 60 stupňov. Zabíjate tak baktérie a uloženú špinu v práčke, ktorá sa môže skrývať aj v tesneniach. 

 Zdroj: https://www.freundin.de/lifestyle-trick-gegen-stinkende-handtuecher

Tagy