5 skutočností, ktoré vám bránia žiť váš sen

Za svoje sny musí človek bojovať. Vyžaduje si to odhodlanosť, no predovšetkým vytrvalosť. Je možné sny či tajné priania zrealizovať zo dňa na deň? To by bolo jednoduché a nudné. Keď však svojim snom veríte vy sami, vaše sny sa plnia. Najdôležitejšie je nenechať sa ničím a nikým odradiť. Viete, ktorých 5 skutočností bráni vašim snom?

5 skutočností, ktoré vám bránia žiť váš sen

strach, úzkosť

Strach zo zlyhania

Od narodenia vás sprevádza v živote strach. Platí pravidlo, ktoré tvrdí, že čím ste starší, tým viac vás strach prenasleduje. Prirodzene. V detstve to bol strach zo straty hračky, neskôr to boli prvé lásky a potom s hranicou dospelosti prišli rozhodnutia, ktoré za vás nik nespraví. Vy sami ste totiž za to všetko zodpovední. Snažíte sa však konať tak, aby ste naplnili svoje túžby a boli jednoducho šťastní. Strach je prvou prekážkou, ktorá vám bráni rozhodovať sa bez ohľadu na to, čo v skutočnosti niekde v hĺbke vášho "ja" chcete. Ste si vedomí všetkých rizík, ktoré prichádzajú s rozhodnutím prenasledovaného strachom? V tom prípade sa nemáte čoho obávať! Ak sa rozhodnete urobiť krok späť a neopustiť vašu bezpečnú zónu, nikdy nespoznáte, aké je bojovať za to, čo skutočne chcete. Všetky vaše sny zostanú v zajatí strachu.

Počúvanie negatív

Je jedno, či ide o váš vnútorný hlas alebo okolie, ktoré vám hovorí, ako to nejde. Nepočúvajte! Kradnete si tým len sebadôveru a vašu vôľu. Ak vás ľudia vo vašom okolí vnímajú ako naivného rojka, nedeľte sa s nimi o vaše myšlienky či sny. Obklopte sa ľuďmi, ktorí svojimi snami doslova žijú. Nájdete tak spriaznenú dušu, ale aj podporu, ktorú tak potrebujete. Ak však ide o váš vnútorný hlas, musíte s tým bojovať sami. Každý z vás vie ovládať svoje myšlienky. Nie je to však jednoduché, ale časom čoraz ľahšie. V neposlednom rade vylúčte zo svojho slovníka tieto frázy:

,,Nemôžem ... PRETOŽE ... .“

,,Želám si ... ALE ... .“

,,KEBY som mal to a to, POTOM by som ... .“

dokonalosť

Snaha o dokonalosť

V živote nejde všetko perfektne tak, ako by sme chceli. Ale malo by? Prečo nestačí 70 % či 80 % na to, aby ste boli šťastní? Preháňaný perfekcionizmus vedie k nepotrebnému stresu a je nezmyselný. Držte sa preto ďalej od vôle, aby bolo všetko dokonalé. Ak s niečím začnete dostanete sa do procesu. Procesu, ktorým sa krok po kroku posúvate ďalej. Ste čím ďalej, tým lepší v tom, čo robíte.

Minulosť

Každý z vás má nejakú minulosť za sebou. Minulosť vám nabalila rôzne obavy z chýb, ktoré ste spravili. Robiť chyby, znamená učiť sa. To patrí k životu. Nenechajte minulosť riadiť váš život. Úspešní ľudia majú za sebou veľa zlyhaní, no naučili sa opäť vstať a bojovať. Je jedno či ide o biznis, ktorý skrachoval alebo lásku, ktorá bolestivo ublížila, všetko zanecháva odkaz na to, čomu sa vyvarovať, ak chcete byť úspešní.

Pravidlá

Myšlienky či názory iných, ktoré vám sú vsugerované ako tie správne, ničia vašu kreativitu a bráni vám byť iným. Všetkých nás učia jednému, sme rovnako hodnotení napriek tomu, že každý z nás je jedinečný.

„Každý je génius, no ak súdite rybu podľa jej schopnosti šplhať sa po stromoch, prežije celý svoj život vo viere, že je hlúpa.“ – Einstein

Vykašlite sa na pravidlá! Počúvajte svoj vnútorný hlas, nechajte priestor vašim pocitom. Choďte vlastnou cestou a nikdy sa nevzdajte. V tom je podstata boja za svoje sny. Hranice myslenia, predstáv či snenia je možné posúvať. Nezávislosť začína vo vašej hlave a mení váš život.

Zdroj: https://modernhippie.de/traume-leben

Tagy