10 vecí, ktoré by ste mali prestať robiť, aby ste boli šťastnejší

V živote človek robí veľa vecí, ktoré ho nikam neposúvajú, ba niekedy práve naopak zatláčajú smerom späť.

10 vecí, ktoré by ste mali prestať robiť, aby ste boli šťastnejší

1. Tráviť čas s ľuďmi, ktorí vám nič nedávajú

Nemyslíme tým nič hmotného charakteru. Podstatné je to, aké pocity vo vás vyvoláva. Či vám dáva pocit spokojnosti a šťastia. Ľudia, ktorí vám neprajú, nepatria do vašej blízkosti. Rovnako ako aj ľudia, ktorým sa musíte doprosovať, aby s vami trávili čas. Preč s nimi. Svet je plní ľudí, ktorí o vašu spoločnosť stáť budú.

2. Čeľte svojim problémom

Ak sa im budete vyhýbať, všetky sa len znásobia a bude omnoho ťažšie sa s nimi vysporiadať. Preto ich neodkladajte a snažte sa ich bezodkladne riešiť. Berte to tak, že mnoho ľudí má problémy ešte omnoho väčšie.

3. Seba neoklamete

Možno sa vám podarí oklamať iných, ale seba nikdy nie. Nikdy sa tým nič nevyrieši a vám to rozhodne nepomôže. Len si uškodíte. Snažte sa byť k sebe úprimnejší.

4. Nepretvarujte sa

Buďte sám sebou a nesnažte sa ľuďom nasilu páčiť. Buď vás budú mať radi takých, akí ste alebo je čas nájsť si iných. Nemeňte sa preto, že to od vás niekto vyžaduje, meňte sa len vtedy, ak to chcete vy sami.

5. Neriaďte sa minulosťou

Niekedy je čas posunúť sa vpred a nenechať minulosť, aby ovplyvňovala vaše rozhodnutia. Ako sa vraví, nové je lepšie. Nie vždy to musí byť zaručene pravda, ale minulosť už nikto nevráti späť, preto sa treba pozerať smerom vpred.

6. Prestaňte sa báť omylov

Chyby robí každý, väčšie či menšie. Vždy je lepšie spraviť chybu, ako nespraviť vôbec nič. Všetko, o čo sa budete v živote snažiť, budú sprevádzať aj neúspechy. Ľutujte len to, čo ste nespravili, nikdy nie to, o čo ste sa aspoň pokúsili.

7. Zostávať vo vzťahu, ktorý nemá zmysel

Nebuďte s niekým, len preto, aby ste s niekým boli. To buďte radšej sami, určite sa nebudete cítiť opustení, ak to prázdne miesto vykompenzujete kamarátmi. Nemá zmysel sa prispôsobovať človeku, s ktorým byť nechcete. Ten správny ešte len príde.

8. Zbytočná rivalita

Sústreďte sa len na seba. Síce niekedy Vás môže súperenie posúvať vpred, no nemalo by to presiahnuť istú hranicu. Skúste prekonať len samého seba.

9. Sebaľútosť vám nepomôže

Bedákať nad svojím osudom je zbytočné. Snažte sa správať tak, aby ste nemuseli nič ľutovať.

Niektoré veci končia a iné zase začínajú. To je kolobeh života. Tešte sa z každého dňa, ako by mal byť posledný.

10. Rozprávajte o svojich pocitoch

Nemusíte sa tváriť, že je všetko v poriadku, keď to tak nie je. Netrápte sa tým, že vás niekedy prepadne slabosť a z chuti si poplačte. Občasné vypustenie emócii vám pomôže a vy budete o to šťastnejší.

Tagy