4 miesta, na ktoré by ste pri opaľovaní nemali zabúdať

Krémovanie môže byť pre niekoho nepríjemné, no pre vašu pokožku je veľmi dôležité. Pri opaľovaní by ste si nemali zabúdať natrieť tieto štyri miesta.

4 miesta, na ktoré by ste pri opaľovaní nemali zabúdať

Uši

Dôležitou časťou tela, na ktorú často pri opaľovaní zabúdate, sú uši. Hoci sa uši schovávajú za vlasmi, neznamená to, že sú chránené. UV žiarenie cez vlasy ľahko preniká, a tenká pokožka sa tak rýchlo spáli. Chráňte preto svoje uši vysokým ochranným faktorom.

Pery

Pery potrebujú v lete zvláštnu starostlivosť. Nedisponujú podkožným tkanivom, preto rýchlo schnú. Okrem toho nemajú mazové žľazy, ktoré zabezpečujú, že pokožka je pokrytá ochrannou vrstvou tuku. Pri opaľovaní je veľmi dôležitá starostlivosť o naše ústa. O to sa starajú špeciálne pomády s UV ochranou.  

Pokožka na hlave

V lete by ste sa mali chrániť pred slnečnými lúčmi od hlavy po päty, a to doslova. Úpal hlavy je totiž veľmi bolestivý. Mali by ste si uvedomiť, že naše vlasy neposkytujú pokožke hlavy dostatočnú ochranu pred UV žiarením. Nezabúdajte preto používať opaľovacie krémy s vysokým faktorom. Najúčinnejšou ochranou vašej hlavy je, ak si vezmete šiltovku alebo klobúk.

Medzery medzi prstami

Aj miesta medzi prstami sú veľmi citlivé na slnečné lúče a pri pobyte na slnku by ste ich mali pravidelne krémovať. Citlivá a tenká pokožka sa môže totiž rýchlo spáliť. Predovšetkým, ak radi nosíte otvorené sandále alebo žabky.

Zdroj: https://www.freundin.de/drei-stellen-die-sie-beim-eincremen-nicht-vergessen-sollten-306641.html

Tagy