Camu camu – nenápadný hrdina ovocia

Nepočuli ste ešte o camu camu? Tak potom zbystrite! Toto exotické ovocie je novou zázračnou zbraňou v boji o krásnu pokožku. Drobné bobule, ktoré k nám prišli z Južnej Ameriky sú nenápadné, no ukrývajú v sebe niečo výnimočné.

Camu camu – nenápadný hrdina ovocia

Camu camu je celosvetovo najbohatším ovocím na vitamíny

Drobné bobuľky z dažďových pralesov Peru a Brazílie sú najbohatším zdrojom vitamínu C. Vo svete nenájdu konkurenta. Obsahujú 30 až 50 krát viac vitamínu C ako pomaranče. Okrem toho obsahujú omnoho viac vitamínu B, betakaroténu a bielkovín ako akékoľvek iné citrusové plody. To však nie je všetko! Bielkoviny, ktoré sú v camu camu bohato zastúpené ho stavajú do pozície plnohodnotného doplnku stravy vegetariánov či vegánov. Ich konzumácia vám dokáže zlepšiť náladu aj koncentráciu a pôsobí ako afrodiziakum. Podporí imunitný a srdcovocievny systém svojimi antidepresívnymi účinkami.

Ako zaradiť camu camu do jedálnička?

V našich obchodoch nájdete džúsy s prímesami camu camu. Dostupný je aj prášok vyrábaný zo sušených bobúľ, ktorý dodá kyslastú chuť vášmu smoothie.

 

Camu camu v kúpelni

Camu camu nie je len výbornou potravinou, ale pôsobí blahodarne na vašu pleť. Perfektná zmes vitamínov a minerálov je pre pokožku optimálnym spojením. Japonské štúdie potvrdili, že vysoký obsah antioxidantov pôsobí omladzujúco. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu, ktorý sa postará o vaše vrásky a pigmentové škvrny. Pri kúpe kozmetických produktoch hľadajte práve tie s obsahom camu camu. Nájdete ho aj ako doplnok vo forme tabliet vo vybraných lekárňach.

Zdroj: http://www.vogue.de/beauty/artikel/camu-camu

Tagy