10 najslávnejších homosexuálov

Pre mediálne známeho človeka je zrejme veľmi nepríjemné hovoriť stále dookola o svojom súkromí. Nehovoriac už o tom, ak sa náhodou jeho sexuálna orientácia vymyká zaužívaným normám. Dnes už homosexualitu, našťastie, neberieme ako niečo čudné, ale stáva sa úplne bežným pojmom. Predstavíme vám desať odvážnych mužov, ktorí sa nebáli s jej odhalením vyjsť na verejnosť, ba dokonca sa k nej hrdo hlásia.

10 najslávnejších homosexuálov

1. Sir Elton John

Jeden z najúspešnejších sólových umelcov v dejinách populárnej hudby, ktorý sa verejne hlási k homosexualite. V roku 2005 uzavrel manželstvo s o pätnásť rokov mladším Davidom Furnishom. Bolo to vôbec prvé homosexuálne manželstvo vo Veľkej Británii. Vychovávajú spolu dvoch synov.

Embed from Getty Images

 

2. Freddie Mercury

Britský hudobník, spevák, skladateľ, klavirista. Preslávil sa najmä ako spevák legendárnej skupiny Queen. Jeho vzťah s dlhoročnou priateľkou Mary Austin ukončili až jeho aféry s mužmi, no ona ho za jeho sexuálnu orientáciu nikdy neodvrhla a zostali najlepšími priateľmi. Fredie sa dokonca vyjadril, že nikdy nebude žiadneho muža milovať tak, ako miloval Mary. Až v roku 1983 si našiel životného partnera Jima Huttona, s ktorým prežil posledných šesť rokov života a nazýval ho svojím manželom. Vo veku 45 rokov zomrel na AIDS.

Embed from Getty Images

 

3. Andy Warhol

Americký maliar, filmový tvorca, autor a nesmierne dôležitá osobnosť v hnutí pop art. Otvorene sa priznával k homosexualite, čo bolo v tých časoch pre slávnych ľudí ako on vzácne. Svojim mužským priateľom a spolupracovníkom vo svojich dielach a zbierkach skladal hold.

Embed from Getty Images

 

4. Ricky Martin

Známy spevák a herec z Portorika bol snom mnohých žien. Ten sa však pred pár rokmi rozplynul, keď Ricky Martin takmer po štyridsiatich rokoch odtajnil svoju homosexualitu. Jedna veta na jeho web-stránke, v ktorej priznal svoju sexuálnu orientáciu, z neho spravila konečne slobodného muža. Aspoň podľa jeho slov. V auguste 2008 sa stal otcom dvojičiek chlapcov, Matteo a Valentino, narodených pomocou náhradnej matky.

Embed from Getty Images

 

5. George Michael

Britský spevák a skladateľ mal najskôr pomery so ženami, potom sa pasoval za bisexuála, až nakoniec priznal, že je homosexuál. Sám povedal, že so ženami nemohol mať vzťah, a to aj napriek tomu, že ho priťahovali. Vo vnútri vždy vedel, že je gay a vzťah so ženou by považoval za jej využitie.

Embed from Getty Images

 

6. Ian McKellen

Tento známy britský divadelný herec sa zviditeľnil najmä stvárnením postavy Gandalfa v trilógii Pána prsteňov a v Hobbitovi. V roku 1988 otvorene priznal svoju homosexuálnu orientáciu, a dokonca je jedným zo zakladateľov organizácie za práva homosexuálov, lesbičiek a bisexuálov.

Embed from Getty Images

 

7. Neil Patrick Harris

Meno Niel Patrick sa pre milovníkov seriálov spája s postavou Barneyho zo seriálu How I Met Your Mother. Paradoxom je, že Neil Patrick je v role Barneyho nenapraviteľný sukničkár, čo v jeho súkromnom živote vôbec nekorešponduje s realitou. V tej sa od roku 2006 netají svojou homosexuálnou orientáciou a romantickým vzťahom s hercom Davidom Burtkom. Vychovávajú spolu dve dvojčatá, dcéru Harper a syna Gideona, ktoré im porodila náhradná matka. Pár mal v roku 2014 svadbu.

Embed from Getty Images

 

8. Pedro Almodovar

Španielsky filmový režisér, ktorý má na konte úspešné filmy ako Volver či Koža, v ktorej žijem. Otvorene sa priznáva k homosexualite a do svojich filmov včlenil prvky undergroundu a gay kultúry, čím predefinoval vnímanie španielskej kinematografie.

Embed from Getty Images

 

9. Jim Parsons

Tento americký filmový a televízny herec sa preslávil ako Sheldon Cooper v seriáli The Big Bang Theory. V seriáli kategoricky odmieta akýkoľvek nevyhnutný telesný kontakt so ženami (okrem Amy). Inak tomu nie je ani v skutočnosti, pretože uprednostňuje mužskú spoločnosť. Jim Parsons sa otvorene hlási k homosexualite a v roku 2017 sa svojím partnerom vzali.

Embed from Getty Images

 

10. Matt Bomer

Aj tento fešák sa priznal k homosexuálnej orientácii a rovnako aj k tomu, že už niekoľko rokov žije so svojím manželom Simonom Hallsom, s ktorým vychováva troch synov. Tých im porodila náhradná matka. Matt mal dokonca stvárniť postavu Christiana Greya vo filmovej adaptácii erotického románu 50 odtieňov sivej. Úlohu však nakoniec získal iný herec a Matt sa na margo toho vyjadril, že je to tak asi lepšie.

Embed from Getty Images

Tagy