Dôvod prečo by ste nemali spať v podprsenke

Patríte k dámam, ktoré sa necítia v podprsenke nepohodlne? Niektoré ženy dokážu stráviť v podprsenke 24 hodín denne, teda aj počas noci. Mali by ste však vedieť, že jej dlhotrvajúce nosenie môže mať vážne následky. Experti odporúčajú stráviť v tomto ženskom kúsku najviac 7 hodín počas 1 dňa.

Dôvod prečo by ste nemali spať v podprsenke

Oslabené väzivové tkanivo

Pri dlhodobom nosení podprsenky nemajú prsia žiadnu šancu posilňovať väzivové tkanivo. Len prirodzený a voľný pohyb pŕs im zabezpečí proces posilnenia tkaniva prostredníctvom trénovania svalov. Prsia tak budú pevné a pružné. Ak máte väčší obvod hrudníka, je o to dôležitejšie vyhýbať sa nepretržitému noseniu podprsenky.

Narušenie lymfatického systému

Úzka podprsenka môže mať za následok nesprávny tok lymfatických tekutín, čo môže spôsobiť nesprávnu filtráciu škodlivých látok a ich následnú transportáciu. Výsledkom môže byť lymfedém, ktorý sa prejavuje bolestivým opuchom a zafarbením pŕs.

spánok

Nepokojný spánok

Čím menej má toho človek počas spánku oblečené, tým lepšie sa mu spí. Úzka, nepohodlná podprsenka môže byť príčinou nepokojného spánku, pretože narúša prirodzený priebeh tohto procesu, ktorý je pre organizmus obzvlášť dôležitý. Jednoducho dámy, ktoré počas spánku doprajú svojmu telu voľnosť sa prebúdzajú fit a svieže. Ak sa však aj napriek nevýhodám nechcete vzdať svojej podprsenky, voľte model so vzdušných materiálov najlepšie z priedušnej bavlny. Predovšetkým sa v podprsenke musíte cítiť pohodlne a neobmedzujúco. Skvelou voľbou sú športové podprsenky, ba dokonca nájdete aj špeciálne modely určené práve na noc.

Zdroj: https://www.freundin.de/ohne-bh-schlafen

Tagy