Schudnite už v priebehu jedného týždňa! Predstavujeme vám polievkovú diétu

Polievky sú výživné a nízko kalorické. Vďaka nim môžete schudnúť už počas jedného týždňa. Ako? Úspech zaručuje len striktné dodržanie pravidiel. Ak ste teda plní odhodlania a pevnej vôle, prinášame vám podrobný koncept polievkovej diéty.

Schudnite už v priebehu jedného týždňa! Predstavujeme vám polievkovú diétu

Ako to funguje?

Polievky sú v jesennom období skvelou voľbou, pretože vás počas chladnejších dní zahrejú. Nanajvýš vám pomôžu spáliť nejaké tie kilá z letných drinkov, sladkých zmrzlín a večerných grilovačiek. Vývar sa od dnes stane vaším priateľom, pretože bude tvoriť základ vašej stravy. Polievku by ste mali konzumovať až štyrikrát do dňa – na raňajky, obed, večeru a ako olovrant. K tomu si môžete dopriať v menšom množstve ovocie, konkrétne jablko, pomaranč, hrušku, čučoriedky alebo kivi, taktiež môžete siahnuť po nízkotučnom jogurte. Kto potrebuje viac energie, môže si raz za týždeň dopriať šálku ryže a dva dni z týždňa je povolená aj porcia ryby či kuraťa. Zdá sa vám to aj napriek týmto výnimkám monotónne? Polievky môžete pripravovať na rôzne spôsoby a najmä s rozmanitou škálou potravín.

Tipy pre polievkovú diétu:

  • čerstvá zelenina: hlavnou surovinou všetkých polievok počas vášho týždňa by mala byť zelenina. Poskytuje vám všetky základné živiny, vitamíny, minerály, vlákninu a bielkoviny. Kel, brokolica, špenát, šošovica sú najoptimálnejšie zdroje všetkých potrebných látok. Môžete ich kombinovať aj s tekvicou, zemiakmi či mrkvou.
  • zdravé oleje: na prípravu zvoľte rastlinné a vysoko kvalitné oleje. Na studeno lisovaný olivový olej je rovnako vhodný ako aj argánový, avokádový či rascový.
  • korenie: nesoľte priveľa. Soľ zadržiava vodu, čo počas diéty nie je ideálne. Nahraďte ju kurkumou, rascou, zázvorom, chilli či kajanským korením.
  • veľa tekutín: voda (cca 2 litre denne), nesladený čaj a čierna káva dopĺňajú každú diétu, pretože podporujú správnu výmenu látok.
  • opatrne s kalóriami: smotana, cestoviny či pečené krutóny chutia v spojení s dobrou polievkou geniálne. Sú však len nepotrebnými kalóriami na tanieri. Nahraďte ich už spomínaním jogurtom či pečenými tekvicovými semiačkami.
  • tuhé jedlá: okrem vyššie spomínaných výnimiek nie sú počas tohto týždňa povolené ďalšie tuhšie jedlá.

Naozaj to funguje?

Disciplína sa vypláca. Zatiaľ čo voda tráviacim traktom rýchlo prefrčí, polievka – teda predovšetkým voda so zeleninou strávi v žalúdku viac času. To zabezpečuje, že hormón, ktorý riadi naše hladové signály, nemá priestor na realizáciu. Kľúč k úspechu sa ukrýva aj v tom, že polievky sú nízko kalorické, no napriek tomu sýte. Počas dňa tak spálite viac kalórii ako prijmete bez toho, aby ste doslova hladovali. Odporúča sa však počas tohoto týždňa aj zašportovať si.

Zdroj: https://www.elle.de/suppen-diaet

Tagy