Zlá nálada? Príčinou môžu byť nevhodné farby stien

Experti na dekoráciu prezradili, ktoré interiérové farby nie sú vhodnou voľbou, ak sa chcete doma či v práci cítiť príjemne.

Zlá nálada? Príčinou môžu byť nevhodné farby stien

Žiarivá žltá

Ostrá a výrazná farba v odtieňoch žltej môže spôsobovať nervozitu. Toto tvrdenie dokonca vyplýva z výsledkov štúdie zahraničného dizajnového štúdia. Experti tak odporúčajú vyhnúť sa žltej farbe na stenách, no je možné zakomponovať ju do bytových dekorácii, predovšetkým ak patrí k vašim obľúbeným.

Gaštanovo hnedá

Síce hnedá farba patrí k uskladňujúcim, v kombinácii s červenými odtieňmi môže spôsobovať úzkosť a strach. Ak sa teda rozhodnete pre tmavú hnedú, dbajte na to, aby nemala prenikavý nádych červenej.

pastelovo ružová

Pastelová ružová

Nájsť pekný ružový tón nie je až tak jednoduché. Pastelovo ružová stena môže vyzerať ušľachtilo, avšak len vtedy, ak nádych pastelovej neobsahuje výraznú ružovú farbu. V prípade, že je izba príliš ružová môže pôsobiť ako dievčenská. Pri výbere pastelovej si nechajte poradiť a vyberajte tú, ktorá nebije do očí.

Tmavosivá

Sivé steny v spálni sú skvelým a štýlovým nápadom. Uspokojivé, tmavé farby unavujú a pomáhajú pri relaxácii, čo je výborným predpokladom pre dobrý spánok. Z tohto dôvodu by ste sa tejto farbe mali vyhnúť v miestnostiach ako je kuchyňa, obývačka či kancelária. Tieto izby sú plné aktivít a táto farba by v nich mohla narušiť pracovnú a živú náladu.

červená stena

Červená

Červená je spúšťačom zlosti a stresu. Preto v žiadnom prípade nepatrí na stenu. Ak sa jej však neviete vzdať, zvýraznite červenou len určité časti steny, akými sú napríklad rôzne výbežky.

Zdroj: https://www.freundin.de/wohnen-wandfarben-schlechte-laune

Tagy