5 tipov ako rýchlo ochladiť byt

Leto so sebou prináša aj nepríjemnosti, sú nimi najmä stále stúpajúce teploty. V izbách je vydýchaný vzduch a noci nie sú o nič chladnejšie. Spí sa vám ťažko a doma nenachádzate únik pred horúčavami? Prinášame vám niekoľko tipov a trikov, ako čeliť horúčavám a užiť si tak leto naplno.

5 tipov ako rýchlo ochladiť byt

  1. Vlhký uterák

Namočte uterák do studenej vody a zaveste ho do otvoreného okna. Uterák môžete prevesiť cez garnižu alebo ho položiť na parapetnú dosku. Čerstvý vzduch, ktorý prichádza oknom bude studeným uterákom zároveň ochladený.

Tip: Nezabúdajte na oknách zaťahovať rolety či žalúzie, nedovolíte tak teplu prenikať vo všetkej svojej sile do vašej izby.

elektronika

  1. Elektronika

Dbajte na to, aby práve nepoužívané elektronické prístroje ako notebook alebo televízia boli vypnuté. Každý činný prístroj produkuje teplo naviac, ktoré v lete určite nepotrebujete.

  1. Pitný režim

Aby ste váš organizmus ochladzovali, musíte mu dodávať bohato tekutiny. V prípade dehydratácie stúpa vaša telesná teplota. Potraviny s vysokým obsahom vody ako napríklad melón sú výbornou a chutnou voľbou, ktorá zabezpečí vášmu telu zásobu tekutín.

svetlo

  1. Svetlo

Vypínajte svetlo, to produkuje nadbytočné teplo. Lampy šetriace energiu s dlhou životnosťou produkujú až o 70 % menej tepla ako klasické lampy.

  1. Ponožky s ryžou

Ďalším spôsobom ochladenia sú bavlnené ponožky naplnené ryžou. Postačí vám kúsok ryže, ponožky nemusíte naplniť celé. Ponožku následne zviažte šnúrkou, schlaďte a uložte ju napríklad pod prestieradlo alebo matrac. Ryža nie je vo veľkej miere priepustná, preto si udrží chlad dlhšie.

Zdroj: https://www.freundin.de/lifestyle-tipps-tricks-gegen-hitze

Tagy