10 tipov pre šťastné manželstvo

Po svadbe šťastný až do konca života – ako to funguje? Odhalíme vám desať tipov, ako si udržať lásku v manželstve.

10 tipov pre šťastné manželstvo

1. Spoločný čas ako pár

Užívajte si čas len vo dvojici, posliní to váš vzťah. Či už spolu cestujete, varíte, upratujete, beháte – dôležitá je vaša spoločná radosť.

2. ,,Dobrú noc"

Choďte spávať spolu. Nejde totiž len o sex. Ukončite deň po boku partnera, v jeho blízkosti a bezpečí.

3. Jednotné zásady

Kľúčové sú spoločné predstavy, ciele, plány o budúcnosti. Chceli ste sa vôbec brať? Chcete žiť spoločný a verný život? Chcete mať deti? Aby ste boli šťastní, musíte mať na základné otázky rovnaké odpovede.

4. Hádky

Nie je dôležité ČI sa hádate, ale AKO sa hádate. Nepotláčajte svoj hnev. Tichý hnev je pre vzťah zabijak. Buďte úctiví, vyhýbajte sa slovám ako "nikdy" a "vždy". Vyriešené problémy nevyťahujte. Okrem toho je veľmi dôležité riešiť spory v súkromí, nie pred ostatnými.

5. Malé gestá

Sladká SMS, poznámka o pekne upratanom byte či krásne kvety. Malé gestá sú dôležité aj bez veľkej príležitosti. Napríklad láskavé privítanie alebo bozk na rozlúčku.

6. Dôverujte!

Len tí, ktorí veria môžu partnerovi dopriať slobodu, ktorú potrebujú bez toho, aby sa cítili zle. Je to veľmi dôležité, pretože každý potrebuje čas s priateľmi, alebo so svojimi obľúbenými koníčkami.

7. Otázka peňazí

Jedným z najčastejších dôvodov rozvodu je otázka peňazí. Aby ste sa vyhli konfliktu, je dôležité dohodnúť sa na tom, koľko chcete ušetriť a aké mať výdavky.

8. Porozumenie

Nemusíte zdieľať všetky záľuby svojho partnera. Snažte sa mu ich povoľovať a ukážte prinajmenšom svoje porozumenie a nadšenie – rovnako, ako si želáte partnerov prístup k vašim záľubám.

9. Problémy

Bez ohľadu na to, aké je vaše manželstvo šťastné, nikto nie je dokonalý. Problémy sú bežnou súčasťou vzťahu a nemáme sa im vyhýbať, ale ich spoločne prekonať a vyriešiť – týmto sa vyznačuje stabilné partnerstvo.

10. Buďte optimisti

Znie to až príliš dobre, aby to bola pravda. Tí ktorí veria, že ich manželstvo je krásne, sa štatisticky skutočne šťastnejšie oženili. Dokazujú to vedecké štúdie.

Zdroj: https://www.freundin.de/heiraten-verheiratet-und-happy-10-tipps-fuer-eine-glueckliche-ehe-234226.html

Tagy