Sporenie – rady nad zlato

Nezáleží na tom, či si šporíte na novú kabelku, vysnívanú dovolenku alebo len tak pre pocit, že ste zabezpečení. Dôvodov nájdete veľa, no dobrých a účinných rád ako na to málo. Za všetkým je však základná chyba, ktorú robí mnoho z vás.

Sporenie – rady nad zlato

Vediete jednoduchý život, nakupujete oblečenie vo výpredaji, vyhýbate sa reštauráciám, aby ste si na konci mesiaca odložili niečo stranou? Jednoduchý život s cieľom ušetriť čo najviac peňazí nie je práve najefektívnejším spôsobom šporenia.

Rada nad zlato s okamžitým účinkom

Najväčšou chybou pri sporení je predsavziať si, že si na konci mesiaca niečo odložíte. Prirodzene to, čo sa zvýši. Ale buďte k sebe úprimní, príde mesiac, kedy toho veľa naviac nezostane. Rada nad zlato znie: zaplaťte najprv sami sebe! Odložte si teda určitú čiastku už na začiatku mesiaca.

Výpočty

Koľko ušporiť mesačne?

Obnos peňazí, ktorý si máte odložiť by mal zodpovedať vašim želaniam a cieľom. Odborníci radia, odložiť si minimálne 10 % príjmu, najlepšie však 20. Ak máte 2 účty, najlepšie jeden z nich sporiaci, vytvorte si trvalú platbu a nebudete tak musieť na tento krok na začiatku mesiaca myslieť.

Čo s našetrenými peniazmi?

To je už na každom z vás. Nezabúdajte myslieť dopredu, pretože rezerva sa vždy zíde. Z nasporeného nemiňte všetko, časť peňazí si nechajte na krízové situácie akými sú pokazená práčka, auto alebo čokoľvek, bez čoho pomoci si život ani na chvíľu neviete predstaviť. Držíme vám palce!

Zdroj: https://www.brigitte.de/leben/wohnen/monatlich-geld-sparen--so-klappt-s-endlich--11042080.html

 

Tagy