Dni, na ktoré by ste si svadbu radšej plánovať nemali

Symbolické dátumy, symbolické dni. Termín, ktorý sa vám môže zdať na váš spoločný deň ako stvorený, či už kvôli magickosti alebo ľahšiemu zapamätaniu dátumu, nemusí byť v skutočnosti tým správnym. Prečítajte si, v ktoré dni by vám svadobné zvony šťastie nepriali.

Dni, na ktoré by ste si svadbu radšej plánovať nemali

Ak nechcete riskovať svoje životné šťastie, mali by ste si dátum vášho svadobného dňa dobre premyslieť. Na základe štúdie vedenej univerzitou v Melbourne, vám prinášame zaujímavé výsledky. Štúdia analyzovala rozvody miliónov holandských párov, ktorí si v čase od roku 1999 do roku 2013 povedali svoje áno.

Valentín určite nie!

U manželstiev uzavretých 14. februára je pravdepodobnosť rozvodu až 41%. Páry, ktoré stavili na magické dátumy ako 20.12.2012, 11.11.2011 či 08.09.2010 majú až 30% šancu, že ich manželstvo sa rozpadlo alebo rozpadne. Či už je to symbolický deň alebo dátum, riziko rozvodu je až päťkrát vyššie ako pri “obyčajných“ termínoch.

obrúčkyČo je skutočným dôvodom, toho dátumového nešťastia nevieme. Výskumníci sa však domnievajú, že páry, ktoré si svoje áno povedia na základe symboliky a formalít, sa sústredia viac na triviálne a nepodstatné otázky, ako tie vecné. Štúdia tiež prináša závery, že valentínske manželstvá vychádzajú z očakávaného potomstva a áno v numericko magickom dátume pre jedného z partnerov nebolo to po prvé.

Tagy