Maliarske techniky pre vašu stenu

Farby vylepšujú náladu, upokojujú, ale aj inšpirujú. Rôznymi maliarskymi technikami môžete steny vašich izieb oživiť. Umelecké tradície zachované v maľbách, ktorými boli zdobené už stredoveké kláštory, sú dôkazom, že kreativite a farebnosti sa medze nekladú.

Maliarske techniky pre vašu stenu

Bez prípravy to jednoducho nejde

Nezáleží na tom akú techniku zvolíte, realizácii predchádzajú chystačky. Obrazy, poličky zo steny odstráňte. Nábytok, podlahu a všetko, čo môže spôsobiť nadbytočnú prácu pri čistení, zakryte. Malé nedokonalosti stien chtivých po modernizácii môžu vašu kreativitu podnietiť. Všetko drobné však môže vyriešiť sadra. Stenu pripravenú pre vašu tvorivosť podľa potreby očistite prachovkou alebo vlhčenou handrou. Na podklad nakoniec naneste základnú náterovú farbu svetlého tónu.

maľovacie techniky

Tak pripravená stena čaká už len na vašu kreativitu. Nepravidelné a lajdácke nanášanie farieb svetlých tónov dokáže vykúzliť dojem dlhoročného blednutia steny. Lacným variantom pri modernizovaní je takzvané húbkovanie. Špongie na riad jemne namočené do rôznych farieb roztancujú vašu stenu farbami. Fŕkanie steny štetcom môže zanechať zaujímavý efekt. Pri maľovaní nemusíte handru použiť len na upratovanie. Namočte handru do farby svetlejšieho odtieňa a následne krúživými pohybmi premeňte stenu na hotové umelecké dielo.

maľovanie s deťmi

Pri maľovaní stien detskej izby môžete zapojiť aj deti. Komu by sa nepáčilo namáčanie dlaní do farieb a rozdávanie vlastných pečiatok. Stena nebude len veselá, ale znechá v sebe aj kúsok z vás.  

tapety, šablony

Ak však nechcete experimentovať, nezúfajte, tapety z módy nevyšli. Starodávne, jemné jednofarebné, či gýčové vzory, každý z vás si nájde v obchode tú svoju. Ak však uprednostňujete jednoduchosť skúste šablóny alebo nalepovacie parády. Vašu stenu jemne ozdobia a možno na nej zanechajú aj nejaký odkaz.

kreativita, tvorivosť

Zdroj:

https://www.haus.de/leben/maltechniken-fuer-die-wand

Tagy