Najbohatší ľudia sveta (podľa Forbes)

Viete, kto tvorí prvú päťku najbohatších ľudí na svete? Časopis Forbes predstavil tých najlepších. Medzi prvými je Američan Jeff Bezos, zakladateľ sieti Amazon, s majetkom 122 miliárd dolárov. Za ním spoluzakladateľ Microsoftu s hodnotou 90 miliárd dolárov, Bill Gates. Trojku uzatvára Američan Warren Buffett so spoločnosťou Berkshire Hathaway.

Najbohatší ľudia sveta (podľa Forbes)

Nesmieme zabudnúť ani na české obsadenie Petra Kellera na 88. priečke, s hodnotou majetku 15.5 miliárd dolárov či Andreja Babiša, ktorý je na 456. mieste s majetkom 4.6 miliárd dolárov.
V hodnotení Forbes sa umiestnil aj Slovák, 51 ročný Ivan Chrenko, ktorý ako prvý Slovák zarobil miliardu eur. Jeho prvý biznis sa týkal audiovizuálnej techniky, od ktorej sa prepracoval k nadnárodnej spoločnosti HB Reavis.

 

Meno

Majetok

Vek

Odvetvie

Štát

1.

Jeff Bezos

$112mld.

54

Amazon

USA

2.

Bill Gates

$90mld.

63

Microsoft

USA

3.

Warren Buffett

$84mld.

88

Berkshire Hathaway

USA

4.

Bernard Arnault

$72mld.

69

LMVH

Francúzsko

5.

Mark Zuckerberg

$71mld.

34

Facebook

USA

6.

Amancio Ortega

$70mld.

82

Zara

Španielsko

7.

Carlos Slim Helu

$67mld.

78

telecom

Mexiko

88.

Petr Kellner

$15.5mld.

54

bankovníctvo

Česko

456.

Andrej Babiš

$4.6mld.

64

agrikultúra

Česko

1756.

Ivan Chrenko

$1.3mld.

51

nehnuteľnosti

Slovensko

 

https://www.forbes.com/billionaires/list/#version:static

 

  1. Jeff Bezos

Hodnota majetku: 112 miliárd dolárov
Zakladateľ: Amazon

V roku 1994 založil spoločnosť Amazon v garáži v meste Seattle (USA). Pôvodne táto spločnosť začala predávať knihy, no odvtedy sa premenila na najvýznamnejšieho maloobchodného predajcu. Táto spoločnosť patrí medzi najrozsiahlejšie na svete, ktoré sú zamerané na zákazníka.

  1. Bill Gates

Hodnota majetku: 90 miliárd dolárov
Spoluzakladateľ: Microsoft

Prostredníctvom Nadácie Bill & Melinda Gates za posledných 14 rokov vynaložil 30 miliárd dolárov na boj proti obrne a malárii. Okrem toho v minulom roku daroval 50 miliónov dolárov na pomoc s bojom proti ebole. V súčasnosti je členom správnej rady Microsoft a spoločnosti Berkshire Hathaway Inc.

  1. Warren Buffett

Hodnota majetku: 84 miliárd dolárov
Najlepší investor 20-teho storočia

Najznámejší investor podporujúci životné prostredie, Warren Buffett podal svoje prvé daňové priznanie v roku 1944 v 14-tich rokoch.
Už v roku 1964 sa stal majoritným akcionárom, pri kúpe textilnej spoločnosti Berkshire Hathaway. O tri roky neskôr rozšíril spoločnosť na poisťovacie a iné investície.

Patrí medzi skeptikov Bitcoinu a nazývajú ho aj ako „Oráč Omaha“ kvôli jeho talentu investovania do podhodnotených spoločností, v ktorých nájde východy. Zatiaľ čo väčšina businessmanov sa hrnie do investícií so sociálnymi médiami, on sa drží investovania, ktoré mu budú prínosné niekoľko rokov. 

ZDROJ: https://www.investopedia.com/articles/investing/012715/5-richest-people-world.asp

Tagy