10 najbizarnejších úmrtí

Každá smrť je tragická bez ohľadu na jej priebeh. No niektorí ľudia odchádzajú, i keď často nie ich zapríčinením, z tohto sveta netradične. My vám predstavíme desať najzvláštnejších úmrtí, ktoré sa v našej histórii doposiaľ vyskytli.

10 najbizarnejších úmrtí

1. Hypatia z Alexandrie

Hovorí sa o nej ako o prvej žene vynikajúcej v oblasti matematiky. Okrem nej sa venovala aj filozofii a astronómii a práve preto sa dostala do konfliktu s rádovými kresťanmi, ktorí len ťažko prijímali filozofa v ženských šatách.. V roku 415 ju vyzliekli a nahú dovliekli do kostola, kde ju brutálne zabili stiahnutím z kože pomocou morských mušlí a črepín.

2. Sigurd Mighty

Druhý Viking, ktorý nastúpil po svojom bratovi Ragnaldovi Múdrom. Jeho smrť sa spája s inváziou Vikingov na severe územia dnešného Škótska, ktoré viedol. Sigurd vodcovi protivníkov, po tom ako ho porazil, odťal hlavu a pripútal ju ku svojmu sedlu. Zuby odťatej hlavy mu však poškriabali nohu, on dostal infekciu, na následky ktorej skonal.

3. György Dózsa

Velil armáde, ktorá v mene Krista bojovala proti neveriacim Turkom, no ako zistil, že ide na istú smrť, vzbúril sa. Povstanie potlačili a jeho upálili na rozžeravenom tróne a korunovali ho rozpálenou železnou korunou. Kliešťami mu postupne za živa vytrhávali kusy mäsa, ktoré museli jesť jeho šiesti spolubojovníci.


4. William Kogut

V cele väznice San Quentin sa rozhodol pre samovraždu, no jeho možnosti na realizáciu boli obmedzené. Roztrhal teda hracie karty a napchal ich do kovových nôh postele, kde nalial ešte vodu a čakal. Nitrocelulóza v kartách sa začala rozkladať a uvoľňovať kyselinu dusičnú, a tak si s pomocou ohrievača vzduchu vytvoril akúsi bombu. Vo vnútri potrubia, ktoré si priložil k hlave sa vytvoril až taký tlak, že kúsky kariet dokázali preniknúť jeho lebkou. V liste len odkázal, že sa za svoje zločiny chcel potrestať sám.

5. Sirkka Sari Jahnsson

Fínska herečka v roku 1939 oslavovala premiéru svojho filmu, keď sa pravdepodobne pod vplyvom alkoholu vyšplhala na strechu hotela a nešťastnou náhodou spadla dierou do komína.

6. Bratia Collyerovci

Ich telá našli v roku 1947 v ich vlastnom dome. Mladší z bratov Langley zostrojil bombu, ktorá vybuchla a jeho zavalili kvantá kníh a starých novín. Jeho starší brat Homer, bol slepý a odkázaný na bratovu pomoc, tak pár dní na to umrel od hladu.

7. Georgi Markov

Tohto bulharského disidentského básnika sa rozhodla bulharská vláda zbaviť za pomoci sovietskej KGB. V roku 1978 ho na londýnskom moste Waterloo neznámy muž pichol dáždnikom, síce sa mu ospravedlnil, no Georgi o štyri dni zomrel. Príčinou bola otrava.

8. John Bowen

Tento dvadsaťročný mladík sa v roku 1979 zúčastnil futbalového zápasu, kde organizátori prezentovali diaľkovo riadené lietajúce stroje, ako aj lietadlo v tvare kosačky. Práve to sa stalo pre Johna osudným, po tom ako vletela medzi divákov. Ostatných zranila, John na následky podľahol.

9. David Allen Kirwan

V roku 1981 sa pokúsil zachrániť priateľovho psa po tom, ako v Yellowstone-skom Národnom parku skočil do jazierka s vriacou vodou. David za ním dobrovoľne skočil, podarilo sa mu dostať aj von, no na druhý deň zomrel. Popáleniny mal po celom tele.

10. Hitoshi Nikaidoh

Chirurg, ktorému odťal hlavu výťah. Hitoshi mal hlavu vo vnútri výťahu a trup vonku. No dvere sa náhle zavreli, výťah sa pohol a vo výťahu sa už ocitla len jeho hlava oddelená tesne nad spodnou čeľusťou.

Tagy