Hviezdy s vysokým IQ

O hviezdach šoubiznisu kolujú rôzne fámy či klišé. Najznámejším je, že sú za pekných, nie však za chytrých. Napriek tomu nájdeme medzi hollywoodskymi hviezdami aj pár hlavičiek. Shakira, Matt Damon, Natalie Portman, známe mená, ktorých pikošky máte na pamäti a bulvár ich vykreslil všelijako, no každopádne ich netreba podceňovať, viete akým IQ sa môžu pýšiť?

Hviezdy s vysokým IQ

Embed from Getty Images

Arnold Schwarzenegger

Známy herec preslávený aj stvárnením Terminátora. Svojím hereckým umením však aj mnohokrát parodovaný. Vedeli ste, že sa môže pýšiť niekdajším titulom guvernéra Kalifornie? Tento titul mu už nepatrí, napriek tomu je hrdým nositeľom IQ s hodnotou 135, čím sa určite neradí k bežnému priemeru.

Embed from Getty Images

Shakira

Speváčka, ktorá ovláda 7 jazykov a z toho 3 plynulo. Zaujíma ju história a kultúra. Táto všestrannosť a zainteresovanosť v dianí jej vynáša IQ na hodnotu 140.

Embed from Getty Images

Natalie Portman

Natalie Portman nie je len vynikajúcou herečkou, ale aj veľmi inteligentnou ženou s IQ s hodnotou 140. Držiteľka prestížnej Oscarovej sošky je nositeľkou aj bakalárskeho titulu z odboru psychológie jednej zo svetových vysokých škôl – Harvardskej univerzity. Je aj jazykovo zdatná, ovláda 6 cudzích jazykov.

Embed from Getty Images

Sharon Stone

Herečka, ktorá do sveta hviezd prerazila úlohou vo filme Základný inštinkt. Ako mladá študentka vo veku 15 rokov získala štipendium a dostala sa tak na prestížnu univerzitu Edinboro v Pennsylvánii. Štúdium prerušila po 2 rokoch a plnia si svoje detské sny vo svete modelingu. Aj ona patrí medzi inteligentné hollywoodske hviezdy a pýši sa IQ s hodnotou 154.

Embed from Getty Images

Madonna

Madonna sa nepreslávila svojou inteligenciou aj napriek tomu, že by určite mohla. IQ s hodnotou 140 predsa nevlastní každý, čo poviete? S hrdosťou by sa bez problémov zaradila do populárnej skupiny Mensa, ktorá združuje nadpriemerne inteligentných ľudí po celom svete.

Embed from Getty Images

Matt Damon

Ďalší pán, ktorý sa môže do skupiny hollywoodskych hlavičiek bezkonkurenčne zaradiť. Herec sa pýši IQ s hodnotou 160. Bývalý študent Harvardskej univerzity svoje štúdium prerušil a cestu za vzdelaním vymenil za hviezdne herecké chodníčky.

Embed from Getty Images

Quentin Tarantino

Filmový režisér a scenárista napísal a viedol niekoľko úspešných filmov ako Pulp Fiction alebo Nespútaný Django. Napriek svojej nadpriemernej inteligencii (IQ – 140) opustil školu už ako 15 ročný a začal pracovať vo videopožičovni, kde jeho láska k filmom narástla a prerazil s ňou i vo veľkom svete filmu.

Zdroj: https://www.promipool.de/stars/stars-mit-einem-sehr-hohen-iq?page=6

Tagy