Egyptský horoskop: Aké znamenie ste vy?

Egyptský horoskop tvoria dvanásti Bohovia. Rok je rozdelený do 28 periód a podľa vášho dátum narodenia môže aj vy zistiť k akému božstvu patríte. Prezradíme vám aj, čo jednotlivé božstvá znamenajú.

Egyptský horoskop: Aké znamenie ste vy?

Nil 

1. - 7. január

19. – 28. jún

1. – 7. september 

18. – 26. november

Ľudia v znamení Boha Nil sú mierumilovní a neobľubujú konflikty. Sú predurčenými pozorovateľmi a majú analytické myslenie.

Skvele pasujú k znameniam: Amon-Ra, Set

Amon-Ra

8. – 21. január

1. – 11. február

Patríte k znameniu Boha Amon-Ra, v tom prípade sa radíte ku kráľom Bohov. Ľudia v znamení Amon-Ra sú optimistickí rodení vodcovia. Preto sú často inšpiráciou pre svojich blízkych.

Skvele pasujú k znameniam: Nil a Hórus

Mut

22. – 31. január

 1. – 11. február

V egyptskej mytológii symbolizuje Mut (v preklade) matku sveta. Ľudia v znamení tohto Boha sú väčšinou plachí. Ak ich však bližšie spoznáte, uvidíte, koľko múdrosti a veľkorysosti v sebe skrývajú. Presne vedia čo chcú a svoje ciele dosiahnu so šarmom, odhodlaním a skvelým logickým myslením. 

Skvele pasujú k znameniam: Amon-Ra, Tóth

Geb

12. - 29. február

20. – 31. august

Ľudia v znamení Boha Geb majú výbornú intuíciu a obrovské srdce, ktorým sa však nechajú často emocionálne ovplyvniť. Nikdy nezabúdajú a vždy premýšľajú nad dôsledkami, predtým ako niečo spravia. Sú spoľahlivými priateľmi a milujú prírodu. 

Skvele pasujú k znameniam: Set a Hórus

Osiris

1.-10. marec

27. november – 18. december

Narodenie pod znamením Boha Osirisa znamená energickosť. Títo ľudia sú sebavedomí a žijú predovšetkým tu a teraz. Myslia v prvom rade na seba, čo znamená, že si od iných nedajú povedať a sú úplne nezávislí. Získajú si vás predovšetkým svojou charizmou a inteligenciou.

Skvele pasujú k znameniam: Isis a Tóth

Isis

11. – 31. marec

18. – 29. október

19. – 31. december

Ľudia v znamení Boha Isis sú spoločenskí. Nie sú komplikovanými a preto sú výbornými priateľmi či kolegami. Majú úžasný zmysel pre humor a romantiku priam v krvi.

Skvele pasujú k znameniam: Osiris a Tóth

Tóth

1.- 19. apríl

8. – 17. november

Všetci, ktorí sa narodili pod znamením Boha Tótha sú komunikatívni, aj vďaka čomu riešia problémy rýchlo. Sú veľmi snaživí a vedychtiví. Všetko, čoho sa chytia chcú mať dokonalé a to je ich kľúčom k úspechu.

Skvele pasujú k znameniam: Bastet a Isis

Hórus

20.apríl – 7. máj

12. – 19. august

Ľudia v znamení Boha Hórusa sú odvážni a pripravení riskovať. Majú charizmatickú osobnosť so silou vôle a tvrdohlavosti. Pre ľudí, ktorých majú radi sú však ochotní spraviť čokoľvek.

Skvele pasujú k znameniam: Bastet a Geb

Anubis

8. – 27. máj

29. jún – 13. júl

Anubis je Boh plný kreativity, tak ako aj ľudia narodení pod týmto znamením. S kreativitou sa im spája aj silná emocionálnosť a vášnivosť. Najradšej pracujú osamote. Ich veľkou prednosťou je extrémna pozornosť. Vďaka nej sú schopní skvele odhaliť úmysel iných.

Skvele pasujú k znameniam: Bastet a Isis

Seth

28. máj – 18. jún

28. september – 2. október

V egyptskej mytológii sa Seth označuje ako Boh chaosu. Nečudo, že ľudia narodení pod týmto znamením si vyžadujú neustálu zmenu. Sú radi centrom pozornosti a všetkého, čo kričí dobrodružstvom. 

Skvele pasujú k znameniam: Geb a Nil

Bastet

14. – 28. júl

23. – 27. september

3. – 17. október

Znamenie bez malej dávky odolnosti voči stresu a stále túžiacie po mieri a rovnováhe. Títo ľudia sa radi obklopujú príjemnými a tajomnými vecami. Ich prednosťou je skvelá intuícia.

Skvele pasujú k znameniam: Sakhmet a Hórus

Sakhmet

29. júl – 11. august

30. október – 7. november

Ľudia narodení pod týmto znamením sú perfekcionisti, túžiaci po večnej spravodlivosti. Dokonca aj v tom najhoršom sa snažia vidieť to najlepšie. Pre česť a hrdosť sú schopní čohokoľvek.

Skvele pasujú k znameniam: Bastet a Geb

Zdroj: https://www.freundin.de/horoskop-aegyptische-sternzeichen

Tagy