V čom sú podľa štúdie ľaváci lepší?

Sarah Jessica Parker, Angelina Jolie a Nicole Kidman majú čo to spoločné. Patria k desiatim percentám populácie, ktorú tvoria ľaváci. Vedci skúmali, aké výhody môže mať používanie “neuprednostňovanej“ ruky. Výsledky ľavákom prajú. V niektorých oblastiach sú zručnejší.

V čom sú podľa štúdie ľaváci lepší?

Lepší v šoférovaní 

Ak ste ľavákom, podľa britskej štúdie je o desať percent pravdepodobnejšie, že spravíte vodičák. Tento talent im totiž umožňuje lepšia schopnosť multitaskingu.

math

Lepší matematikári

Matematika nie je pre každého a už vôbec nie je najobľúbenejším predmetom mnohých študentov. Štúdia, ktorej sa zúčastnilo 2 300 žiakov vo veku 6 až 17 rokov zistila, že ľaváci sú matematicky zdatnejší. Rýchlejšie porozumejú komplexným súvislostiam, ktoré následne vedia efektívne využiť.

Sú kreatívnejší

Kreslenie, dizajn či ručné práce sú pre ľavákov ako stvorené. Ich výhodou je, že pravá hemisféra mozgu, teda tá kreatívna, ovláda ich primárnu = ľavú ruku.

music

Sú muzikálni

Jimi Hendrix a Kurt Cobain boli ľaváci. Plechové dychové nástroje sú ovládane práve ľavou rukou. A ako bonus k tomuto privilégiu perfektne ovládajú súhru jemnej motoriky, sily a rýchlosti.

Zdroj:https://www.elle.de/linkshaender

Tagy